اعلام درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

7
اعلام درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوریReviewed by کنکوران on Jan 14Rating:

درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان در گزارش ارائه‌شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش کنکوران به نقل از ایسنا، در دویست و شصت‌وسومین جلسه کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت‌ها و برنامه‌های پیش روی ستاد توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور رئیس این مرکز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گزارش تهیه شده پیرامون الگوی پیشنهادی برای مأموریت‌های ستادهای توسعه فناوری ارائه شد.

در این گزارش محورهایی همچون دستیابی به مرجعیت علمی و توسعه پژوهش‌های مرز دانش، ترویج و فرهنگ سازی علم و فناوری و نوآوری، تسهیل تبادلات و همکاری‌های علمی و فناوری بین‌المللی، توسعه فناوری‌های راهبردی متناسب با نیازهای چالشی کشور از جمله مشکلات زیست‌محیطی، ایجاد صنایع دانش‌بنیان جدید و توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

در بخش پایانی این گزارش به این موضوع اشاره شده است که بیشترین حجم حمایت از ستادهای توسعه فناوری کشور متعلق به دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها به میزان ۴۳ درصد و شرکت‌ها و مؤسسات غیردولتی با ۳۷ درصد بوده است.

همچنین در ادامه این بخش آمده است: که از فعالیت ۳۲۶۰ شرکت دانش‌بنیان ثبت شده تاکنون ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد نصیب کشور شده است.

منبع: isna.ir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!