اعلام ظرفیت پذیرش دکتری تخصصی گروه پزشکی سال ۹۸

0 363

ظرفیت پذیرش دکتری تخصصی گروه پزشکی سال ۹۸ اعلام شد.

به گزارش کنکوران، ظرفیت پذیرش در ۷۸ رشته علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دوره های تخصصی، یک هزار و ۴۰۶ نفر است.

همچنین ظرفیت دکتری پژوهشی در این دوره ۳۷۴ نفر اعلام شده است.

در مجموع ظرفیت دکتری تخصصی گروه پزشکی سال ۹۸ تعداد یک هزار و ۷۸۰ نفر است.

از تعداد یک هزار و ۴۰۶ نفر ظرفیت این دوره تعداد ۸۳۴ نفر به ظرفیت گروه علوم پایه پزشکی به صورت عادی و ۳۱۵ نفر به صورت شهریه پرداز اختصاص دارد. همچنین در گروه داروسازی نیز ۲۴۰ نفر ظرفیت عادی و شهریه پرداز و در گروه دندانپزشکی نیز ۱۷ نفر ظرفیت عادی و شهریه پرداز اختصاص یافته است.

در میان رشته های اعلام شده، برای رشته فارماکولوژی در گروه دکتری تخصصی هنوز ظرفیتی اعلام نشده است.

رشته های آینده پژوهی سلامت، بینایی سنجی، روانشناسی نظامی، مددکاری اجتماعی، مهندسی پزشکی (رباتیک) و علوم و فناوری های تصویربرداری پزشکی گرایش تصـویربرداری سـلولی مولکـولی با ۲ نفر ظرفیت دارای کمترین میزان ظرفیت در آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی هستند.

رشته پرستاری با ۸۹ نفر ظرفیت در پذیرش عادی و شهریه پرداز دارای بالاترین ظرفیت در میان رشته های علوم پایه پزشکی است.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی فهرست دانشگاه های پذیرنده اولیه بوده و ممکن است در اعلام نهایی و حذف و اضافه ظرفیت دانشگاه ها تغییراتی رخ دهد. اعلام فهرست دانشگاه های پذیرنده در این مرحله حقی برای داوطلب ایجاد نمی کند.

چنانچه در رشته/محلی به دلیل تعداد کم داوطلبان، حداقل دو نفر دانشجو قابل معرفی نباشد، داوطلب در پذیرش نهایی به سایر اولویت های انتخابی خود معرفی خواهد شد.

رشته های مربوط به دانشگاه آزاد تابع قوانین و مقررات دانشگاه مربوطه بوده و داوطلبان جهت کسب اطلاعات باید به آن دانشگاه و یا سایت مربوطه مراجعه کنند.

پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ارتش، انستیتو پاستور ایران، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهید رجایی و مؤسسه سرم سازی رازی از طریق وزارت بهداشت انجام می شود و شرایط خدمات و امکانات رفاهی تابع ضوابط و قوانین آن دانشگاه است.

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آن دانشگاه یا مرکز مراجعه کنند.

داوطلبان تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ باید فارغ التحصیل شوند بنابراین کسانی که بعد از این تاریخ فارغ التحصیل خواهند شد به دلیل اینکه مجاز به شرکت در آزمون نبوده اند، از تکمیل فرم انتخاب رشته/محل خودداری کنند.

پذیرش دانشجو بر اساس نمرات آزمون کتبی و مصاحبه است.

شیوه پذیرش در مقطع دکتری تخصصی ۵۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی است.

شیوه پذیرش در مقطع دکتری پژوهشی ۳۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، ۳۰ درصد مصاحبه علمی و ۲۰ درصد تهیه طرح واره است.

از داوطلبانی که در آزمون کتبی (مرحله اول) حد نصاب نمره لازم که ۳۰ درصد نمره آزمون و نیز ۵۰ درصد میانگین نمره داوطلبان آن رشته است را (با توجه به سهمیه داوطلب) کسب کرده باشند، به تعداد دو برابر ظرفیت، جهت آزمون شفاهی (مرحله دوم) دعوت شده است.

کسانی که به مصاحبه دعوت نشده اند، یا حد نصاب نمره کتبی را کسب نکرده اند یا در جمع دو برابر ظرفیت رشته قرار نگرفته اند.

آزمون مرحله دوم (مصاحبه) از تاریخ ۱۹ مرداد تا ۷ شهریور ۹۸ توسط دانشگاه های علوم پزشکی مناطق آمایشی و مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

error: Content is protected !!