تاخیر آزمون های کارشناسی ارشد و دکترای وزارت بهداشت سال ۹۸

0 659

آزمون های علوم پزشکی با تاخیر برگزار می شود

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: با توجه به شرایط مناطق سیل زده، آزمون های علوم پزشکی با تاخیر برگزار می شود. بر این اساس آزمون دکترای تخصصی در ۳۰ و ۳۱ خرداد و آزمون کارشناسی ارشد در ۲۷ و ۲۸ تیر و آزمون زبان MHLE در ۱۲ اردیبهشت ۹۸ برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، باقر لاریجانی روز چهارشنبه در اولین نشست شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در سال ۹۸ افزود: توانمندسازی اعضای هیئت های ممتحنه منطقه ای یکی از برنامه های حوزه معاونت آموزشی است و در برخی دبیرخانه های معاونت دوره های آموزشی برای این اعضا طراحی شده است.
وی به شرایط پیش آمده برای برخی از هموطنان در اثر سیل اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه برخی داوطلبان آزمون ها شرایط ویژه ای در اثر سیل دارند، طبق تاکید و نظر مساعد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون‌های دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد علوم پزشکی با تاخیر برگزار خواهد شد.
در ادامه این نشست بررسی گزارش عملکرد سال ۹۷ و برنامه سال ۹۸ حوزه آموزش انجام و معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد که اسناد مربوطه به زودی منتشر خواهد شد.
وی در این نشست اظهار داشت: برنامه های حوزه آموزش پزشکی با توجه به برنامه های تحول و اسناد بالادستی کشور تدوین شده و مستندات با طبقه بندی مخاطبان حوزه در سطوح مختلف تهیه می شود.
لاریجانی با اشاره به اثرات برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: استراتژی آموزش طی چند سال اخیر چه در ستاد و چه در دانشگاه ها مشخص شده و این یکی از اثرات اصلی برنامه های تحول است. این برنامه ها زمان بر است و با حرکت هایی که در دانشگاه ها در حال انجام است اثرات آن به زودی در بسترهای پژوهش و ارائه خدمات مشخص خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: برنامه تحول باید در سطوح مختلف حوزه آموزش نهادینه شود. جلب مشارکت اعضای هیئت علمی یکی از اهداف مهم حوزه آموزش بوده که در دست بررسی است.
وی با اشاره به عملکرد سال ۹۷ گفت: آموزش یک کل است و عملکرد این حوزه نتیجه تلاش دست اندرکاران در ستاد و دانشگاه ها است و در گزارش ها به تمام تلاش ها اشاره می شود. در طراحی برنامه های تحول و نوآوری در آموزش به پایش این برنامه ها توجه ویژه ای شده و در برنامه های سال ۹۸ در کنار تدوین برنامه ها، پایش آن نیز دیده می شود.
همچنین جشنواره شهید مطهری و نشست سیاست گذاری در آموزش علوم پزشکی از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود و معاون آموزشی وزارت بهداشت در این رابطه گفت: این نشست ها با هدف اشتراک تجارب دانشگاه های علوم پزشکی و مناطق آمایشی در زمینه برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و همچنین ماموریت های ویژه آموزش برگزار می شود و در برنامه همایش سعی بر این است که به مناطق آمایشی فرصت داده شود تا به بیان تجارب خود در زمینه اجرای بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی بپردازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

error: Content is protected !!