تمدید مهلت ثبت‌نام ارشد بدون آزمون سال ۹۹ دانشگاه شهید بهشتی

0 215

مهلت ثبت‌نام فراخوان ارشد بدون آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه شهید بهشتی تا تا ۲۰ آذر ماه تمدید شد.

به گزارش کنکوران، پیرو اطلاعیه شماره ۱پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه شهید بهشتی به اطلاع می‌رساند مهلت ثبت‌نام در فراخوان تا تاریخ ۹۸/۹/۲۰ تمدید شد.

علاقه مندان می‌توانند با مراجعه با سامانه جامع آموزشی دانشگاه شهید بهشتی به نشانی(https://golestan.sbu.ac.ir) برای شرکت در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شرکت کنند و این مهلت با احتساب زمان تمدید شده تا ۲۰ آذر ماه ادامه دارد.

داشتن حداقل معدل کل (موضوع بند یک حداقل شرایط لازم مندرج در فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی‌ارشد برای ارائه درخواست الزامی نمی‌باشد. اما در تعیین الویت پذیرش مورد توجه خواهد بود.
 
به اطلاع دانشجویان متقاضی کارشناسی ارشد بدون آزمون سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ می‌رساند:
دانشجویان علاوه بر ثبت‌نام در دانشکده/ پژوهشکده مرتبط با رشته تحصیلی خود، می‌توانند با پرداخت هزینه جداگانه و دریافت نام‌کاربری و گذرواژه جداگانه متقاضی رشته‌های دانشکده/پژوهشکده‌های مندرج در جدول پیوست نیز باشند.
(بدیهی است متقاضی امکان ثبت‌نام فقط در یک پژوهشکده/دانشکده را نیز دارد)​.

چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته­‌ای در دوره کارشناسی‌ارشد با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با میانگین کل ۱۰ درصد برتر بعدی در پایان شش نیم‌سال (۲۵ درصد برتر)، با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط بررسی می‌شود.

همچنین درخواست متقاضیانی که در طول ۶ نیم‌سال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش‌آموخته شده‌اند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیم‌سال دانشجویان هم‌رشته و غیرهم ورودی خود جزء۱۵ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. لذا ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت ­نام کنند.

بنابراین فراخوان، تقاضای برگزیدگان علمی در رشته‌هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی در دوره کارشناسی پیوسته، ۹ نیم‌سال تحصیلی مصوب شده باشد، قابل بررسی است. ضمن اینکه درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیل آنها به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، ماموریت والدین و همسر، زایمان و موارد مشابه) حداکثر دو نیم ­سال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در آیین‌نامه به طول انجامد، پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، در صورت دارا بودن سایر شرایط، قابل بررسی است.

طبق برنامه ریزی ها، اسامی پذیرفته‌شدگان اولیه (پذیرش اولیه دانشگاه) در اسفند ۹۸ اعلام می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =

error: Content is protected !!