صدور مجوز شرکت در آزمون جامع پیش از آزمون زبان برای دانشجویان دکتری آزاد

0 238

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای یک دوره زمانی محدود، مجوز شرکت در آزمون جامع قبل از آزمون زبان صادر می شود.

به گزارش کنکوران، دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مباحث مطرح‌شده در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۷ که صبح امروز به ریاست دکتر فرهاد رهبر و با حضور تمامی اعضا برگزار شد، گفت: در این جلسه موارد مربوط به دوره دکتری از جمله نحوه برگزاری آزمون جامع و استانداردسازی آن، شیوه ارتقای کیفیت ارزشیابی آموزشی و تقویت سطح زبان دانشجویان دوره دکتری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پس از بحث و بررسی، مقرر شد برای برخی رشته های علوم انسانی، امکان جایگزینی آزمون زبان عربی به جای زبان انگلیسی فراهم شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در این جلسه مصوب شد برای یک دوره زمانی محدود، مجوز شرکت در آزمون جامع قبل از آزمون زبان صادر شود، گفت: بدیهی است اعلام قبولی در آزمون جامع و ثبت نتایج آن مشروط به اخذ حدنصاب نمره آزمون زبان خواهد بود.

دکتر رهایی تاکید کرد: دانشجویان توجه داشته باشند که این قبولی صرفاً در یک دوره زمانی ۹ماهه معتبر است.

وی با تأکید بر لزوم تقویت زبان داوطلبان و دانشجویان دکتری، گفت: به منظور تقویت بنیه علمی زبان داوطلبان، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی دوره‌های آموزشی در قالب سه ترم ۶ هفته‌ای برنامه‌ریزی کرده است که برای ورود به این دوره، یک آزمون تعیین سطح برگزار خواهد شد که تعیین‌کننده سطح ورود به ترم‌های آموزشی است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد افزود: در صورت کسب امتیاز بالا در آزمون تعیین سطح، داوطلب نیاز به شرکت در این دوره‌های آموزشی را نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر رهایی در پایان گفت: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با زمان برگزاری آزمون جامع برای دانشجویان دکتری، مصوب شد استثنائاً آزمون جامع اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ در نیمه اول تیرماه برگزار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

error: Content is protected !!