فروش ویژه باکس خنک کننده آزمایشگاهی (رک فلزی) (Box Cooler Lab)

0 355

 باکس خنک کننده آزمایشگاهی (رک فلزی)

امروزه آزمایشات مولکولی بخش حیاتی و مهمی از آزمایشگاه های تحقیقاتی و بالینی را تشکیل می دهند. این روش ها که بر پایه بررسی و اندازهگیری مولکول های پایه ای حیات مانند DNA ،RNA ، پروتئین ها و آنزیم ها بنا نهاده شده اند ما را در فهم هرچه بیشتر مکانیسم های زیستی یاری رسانده و همچنین در مراکز درمانی در تشخیص بسیاری از اختلالات و بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند.

این روزها کمتر مرکز تحقیقاتی یا آزمایشگاه بالینی معتبری را می توان یافت که از تکنیک های مولکولی مانند qPCR ، RFLP ،PCR-RT ،PAGE-SDS و … استفاده نکند. با توجه به دقت و حساسیت این روش ها و قابلیت های روزافزونشان، روش استفاده از آن ها و دستگاه های جانبی آن روز به روز پیشرفت کرده و مشکلات گذشته خود را برطرف می نمایند. یکی از مشکلات و سختی های کار با مولکول های حیاتی مانند DNA ،RNA ، پروتئین ها و آنزیم ها و انجام تست های مولکولی این است که اغلب این مولکول ها و کیت ها به حرارت محیط حساس بوده و در صورتی که در حین کار در دمای پایین نگهداری نشوند، علاوه بر اینکه نتایج آزمایشات دچار اختلال می گردند بلکه خود این مولکول ها و کیت های آن که معمولا بسیار گران قیمت نیز می باشند، خراب شده و دیگر قابل استفاده نمی باشند.

بصورت سنتی، کاربرانی که با این مولکول ها و اینگونه کیت ها کار می کردند مجبور بودند تمامی مراحل کار خود را بر روی یخ انجام دهند. استفاده از یخ در این گونه آزمایشات چندین مشکل عمده را در بر دارد:

  • کاربر نیاز به خرید یک دستگاه یخ ساز داشته که هزینه های چند میلیون تومانی به سیستم تحمیل خواهد کرد و برای بسیاری از آزمایشگاه ها کاربرد دیگری هم ندارد.
  • اغلب دستگاه های یخ ساز برای شروع فعالیت و تولید یخ کافی نیاز به چند ساعت فعالیت مستمر داشته که کاربر را مجبور می نماید همیشه قبل از شروع کار مدت زیادی را منتظر آماده شدن یخ نماید.
  • اغلب دستگاه های یخ ساز علاوه بر مصرف برق زیاد، آلودگی صوتی آزار دهندهای در محیط ایجاد می کنند که می تواند باعث ناراحتی افراد حاضر در آزمایشگاه و بهم خوردن تمرکز آنها گردد.
  • چون ظروف نگهداری مولکول های زیستی مانند DNA ،RNA ، پروتئین ها و آنزیم ها و همچنین ویال های کیت های کار با این مولکول ها اغلب بسیار کوچک هستند (میکروتیوب های ۲، ۱/۵، ۰/۵ و ۰/۲ میلی لیتری) به راحتی بر روی یخ سر می خورند و علاوه بر اینکه کار با آنها در این شرایط بسیار سخت خواهد شد، همچنین احتمال از دست رفتن محتویات گرانبهای آنها و یا خراب شده خود آزمایش نیز زیاد است.

 

برای کم کردن این مشکل تعدادی از شرکت ها اقدام به ساخت رک های فلزی کرده اند تا بتوانند تا حدی از این مشکل بکاهند اما ایراد بزرگ این رک ها کم بودن زمان نگهداری سرما در آنها می باشد به طوری که حداکثر تا ۱۵ دقیقه می توانند دمای مناسب را که در حدود ۴ درجه سانتی گراد می باشد تامین نمایند. برخی شرکت ها نیز از رک های پلاستیکی که در بین لایه های آن ایزوپروپانول قرار دارداستفاده کرده اند که این نوع رک ها نیز نمی توانند مدت زمان زیادی را برای کاربر تامین کنند و همچنین با گذشت زمان رفته رفته از کارایی آنها کاسته می شود. برای رفع کامل این مشکل ما اقدام به طراحی و ساخت ابزاری با کارایی و دوام بسیار بالا نموده ایم، بدین صورت که با ساخت محفظه های کاملا عایق و با بهرهگیری از یک کارتریج داخلی (که دارای ظرفیت بالایی برای حفظ دما می باشد) و همچنین استفاده انواع کول باکس های طراحی شده شرکت که درون این سیستم کاملا فیت می شود، توانسته ایم تامین سرمای لازم جهت آماده سازی و جابجایی مواد حساس به حرارت را تا ۳ ساعت کاملا برآورده نماییم. در ادامه شکل دستگاه با جزئیات آن نشان داده شده است. کلیه کول باکس های تولیدی ما، تمام فلزی می باشد. همچنین سرتاسر سطح بدنه آنها (حتی درون چاهک ها) سخت کاری شده که تا حدی به عنوان عایق حرارتی عمل کرده و نسبت به خراش مقاوم است.

استفاده از این دستگاه باعث می گردد نیاز به استفاده از یخ در طی پروسه های مختلف آزمایشگاهی (کار با آنزیم ها، PCR ،کار با پروتئین ها، کار با RNA و…) حذف گردد. کول باکس های تولیدی به علت طراحی دقیق و ویژه خود بطور کامل بدنه خارجی انواع میکروتیوب ها را در بر گرفته و به علت ایجاد تماس مستقیم با میکروتیوب قادر است بسرعت دمای محتوای آنها را کاهش داده و در طی پروسه کاملا از آنها در برابر آسیب های حرارتی محافظت نماید. همچنین این کول باکس ها به علت اینکه می توانند دمای پایین را برای مدت نسبتا طولانی حفظ نمایند جایگزین مطمئن و مناسبی برای کیسه های یخ در هنگام جابجایی نمونه ها و مواد حساس به حرارت می باشند. آنها علاوه بر تامین دمای پایین برای نمونه ها از آسیب های فیزیکی به آنها نیز جلوگیری می نماید. سری این کول باکس ها در ۴ طرح متنوع و مناسب برای انواع کاربری ها طراحی گردیده است. همچنین کول باکس های تولیدی دارای رنگ بندی متنوع بوده و در رنگ های مختلف عرضه گردیده است:

 

 

  • مدل CB96-SM :دارای ۹۶ چاهک مخصوص میکروتیوب های۰/۲ml می باشد. فاصله چاهک ها به گونه ای طراحی گردیده است که برای کار با استریپ های میکروتیوپ۰٫۲ml نیز کاملا سازگار می باشد.
  • مدل CB3-SM :دارای ۲ چاهک مخصوص میکرو تیوب های ۰/۲ml می باشد که با تیوب های تجاری مخصوص انواع آنزیم ها و مسترمیکس ها نیز سازگار است. همچنین دارای ۴ چاهک مخصوص میکرو تیوب های ۱/۵ml  همچنین ۱۲ چاهک مخصوص میکرو تیوب های ۰/۵ml و ۶۴ چاهک مخصوص میکروتیوب های۰/۲ml نیز می باشد.
  • مدل CB40-SM :دارای ۴۰ چاهک مخصوص میکروتیوب های ۰/۵ml می باشد.
  • مدل CB48-SM :دارای ۴۸ چاهک مخصوص میکروتیوب های ۰/۵ml می باشد.رک فلزی

 

کول باکس های تولیدی علاوه بر مزایای کاربردی فراوانی که برای کاربران خود تامین می نماید، دارای ظاهری بسیار زیبا بوده و به علت استفاده از پلیمرها و آلیاژی بسیار مقاوم (مقاوم در برابر زنگ زدگی، خوردگی و ضربه) در ساخت آن، محصولی سرمایه ای برای مراکز مختلف محسوب می شوند.

شرکت سینا رویش آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت های محترم جهت فروش کولر باکس های تولیدی خود و مطابق جدول قیمت گذاری زیر اعلام می دارد. لازم به ذکر است که شرکت آمادگی تولید با برند مورد نظر همکاران را نیز دارد. قیمت فروش و تخفیف های ویژه همکاران:

رک فلزی

ورود به بخش محصولات کنکوران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 7 =

error: Content is protected !!