ادامه روند جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد

3
ادامه روند جذب هیات علمی در دانشگاه آزادReviewed by کنکوران on Aug 21Rating:

سقف جذب نیروی هیات علمی به هزار نفر می‌رسد که ما در حال حاضر ۲۰۰ نفر را جذب کرده‌ایم و تا ۸۰۰ نفر برای جذب هیات علمی ظرفیت داریم.

دکتر سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حال حاضر ما باز هم جذب هیات علمی در دانشگاه خواهیم داشت که سقف جذب هیات علمی هزار نفر است و ما حدود ۲۰۰ نفر را تاکنون جذب کرده‌ایم و در نهایت اجازه جذب ۸۰۰ نفر دیگر را خواهیم داشت و بخشی از افرادی متقاضی، کسانی هستند که به نحوی در رشته‌های مختلف متعلق به وزارت بهداشت هستند.

وی افزود: ما در حال پیگیری نظر موافقی که وزارت بهداشت در این زمینه دارد هستیم و اگر وزارت بهداشت به این نیرو‌ها نیاز نداشته باشد، یقینا در این زمینه به ما کمک خواهد کرد که ما بتوانیم جذب هیات علمی داشته باشیم و امیدواریم کسانی که فارغ‌التحصیل شدند، اما به خاطر تعهدشان به وزارت بهداشت هنوز جذب نشده‌اند، به زودی جذب شوند تا ما بتوانیم هرم هیات علمی را اصلاح کنیم.

ابطحی در خصوص مشکلات تعهد خدمت فارغ‌التحصبلان پزشکی به وزارت بهداشت که مانع از جذب در دانشگاه آزاد شده بود خاطرنشان کرد: قانون تعهدات پزشکی، قانونی است که به صراحت اعلام شده که بعد از فارغ‌التحصیلان این تعهدات در وزارت بهداشت انجام شود اما وزارت بهداشت نیز این اجازه را دارد که وقتی نیروی متعهد خدمت را به یک دانشگاه معرفی می‌کند، بتواند بخشی از خدماتش را به صورت معمول در واحدهای دانشگاه آزاد بگذراند.

وی در پایان گفت: تلاش وزارت بهداشت و درمان ارتقا سلامت و آموزش پزشکی است و ما نیز در کنار وزارت بهداشت، بدون انتظار مالی از دولت در حال تولید علم و سلامتی هستیم زیرا هدف ما سلامتی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!