ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور دانشگاه آزاد در سال جاری

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا به تعداد دانشجویان دکتری پژوهش محور این دانشگاه اشاره کرد و گفت: مصاحبه برخی از رشته‌های دکتری پژوهش محور مراحل نهایی را طی‌ می‌کند و به طور کلی برای سال جاری ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره‌های دکتری پژوهش محور ۵۰۰ نفر در نظر گرفته شده است.
واشقانی یادآور شد: فراخوان پذیرش سال آینده نیز در مهرماه سال جاری اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به راه اندازی مراکز رشد در این دانشگاه افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی ۶۴ مرکز رشد راه اندازی شده است و در آنها بیش از ۴۵۰ واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان مستقر هستند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: از میان این ۴۵۰ واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان تعداد ۵۰ شرکت مورد تأیید قرار گرفته و دانش‌بنیان بودن آنها احراز شده است و ۱۰۰ شرکت نیز در مرحله ارزیابی هستند.
واشقانی از برنامه‌های این دانشگاه برای توسعه مراکز رشد دانشگاه آزاد خبر داد و اظهار داشت: درصدد هستیم که تا سال ۱۳۹۶ تعداد مراکز رشد دانشگاه آزاد به ۱۵۰ مرکز رشد و تعداد واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان را به ۸۰۰ شرکت و واحد فناور افزایش دهیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با ابزار تاسف از در اختیار نداشتن اطلاعات کافی از شرکت‌های دانش بنیان تاسیس شده از سوی دانش آموختگان دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: در این راستا در حال جمع آوری این اطلاعات هستیم و امیدواریم در فراخوانی که اعلام می‌شود اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنیم.
وی همچنین به برنامه‌های این دانشگاه برای تجاری‌سازی دستاوردهای محققان دانشگاه آزاد اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا در سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد سامانه “آزاد اکسپو” را راه اندازی کردیم که در این سامانه اطلاعاتی از دستاوردهای فناورانه دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد عرضه شده است.
واشقانی با تاکید بر اینکه محققان و پژوهشگران با ثبت نام در این سامانه از تسهیلات تجاری سازی آن بهره‌مند خواهند شد، ادامه داد: تمامی کسانی که دارای دستاوردهای تجاری‌سازی شده و یا محصولاتی با قابلیت تجاری شدن هستند، می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.
منبع : ایسنا

نوشتهٔ پیشین
فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه الزهرا (س) تمدید شد
نوشتهٔ بعدی
زمان مصاحبه ۴۳ رشته دکتری آزاد اعلام شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp