اعتبار ۲ ساله آزمون تخصصی برای داوطلبان دکتری

شریعتی نیاسر گفت: برای داوطلبان مقطع دکتری تخصصی اعتبار ۲ ساله‌ ای در صورت قبولی در مرحله اول آزمون در نظر گرفته شده است.
مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: بحث آزمون دکتری تخصصی بالاخره با وجود برخی از شرایط حذف شد.
وی افزود: حذف این آزمون در حالی صورت می‌گیرد که مرحله‌ی اول آن آزمون به صورت متمرکز توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود ولی مرحله دوم این آزمون دیگر به صورت متمرکز نبوده بلکه بر اساس رتبه داوطلب توسط دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.
شریعتی نیا‌سر تصریح کرد: دانشگاهها بر اساس نیاز و البته رتبه داوطلب در مرحله‌ اول اقدام به پذیرش و یا حتی برگزاری آزمون جداگانه‌ای برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی می‌کنند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر داوطلبی در مرحله نخست میزان رتبه مورد نظر را از سازمان سنجش کسب کند ولی به هر دلیلی در مرحله دوم مورد پذیرش دانشگاهی قرار نگیرد وضعیت آن داوطلب چه می‌شود، اظهار کرد: اعتبار حداقل ۲ ساله برای داوطلبی است که در مرحله اول نمره و رتبه مورد نظر را کسب کرده ولی مورد پذیرش در دانشگاه قرار نگرفته در نظر گرفته شده است.
شریعتی نیا‌سر تصریح کرد: بنا‌براین اگر دانشجویی در سال اول در مرحله اول آزمون موفق شد ولی در مرحله دوم موفق نشد و سال دوم خواست ورود پیدا کند احتیاجی نباشد که دوباره امتحان کند
زمان دریافت خبر : جمعه ۵ام تیر ۱۳۹۴

نوشتهٔ پیشین
پذیرش دانشجوی دکتری حتی شمایی که از ارشد فارغ التحصیل نشده اید فقط با ۱۲۰ میلیون تومان
نوشتهٔ بعدی
ایجاد مقطع ارشد مهندسی آب و سازه ‎‎های هیدرولیکی در دانشگاه یزد

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!