رییس دانشگاه آزاد یاسوج : جهاددانشگاهی پلی میان دانشگاه و صنعت است

کنکوران

رییس دانشگاه آزاد یاسوج گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند به بخش‌های مختلف بخصوص جاهایی که خلاء وجود دارد و بخش‌های دولتی نیز قادر به انجام آنها نیستند، ورود پیدا کند.
حجت‌الاسلام علی آل‌بویه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: جهاد دانشگاهی در راستای توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه از طریق همکاری با نهادهای فرهنگی، دانشگاه و سایر مراجع گام‌های مؤثری برداشته است.

وی اظهارکرد: این نهاد انقلابی با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند به بخش‌های مختلف بخصوص جاهایی که خلاء وجود دارد و بخش‌های دولتی نیز که به هر دلیل قادر به انجام آنها نیستند، ورود پیدا کند.

رییس دانشگاه آزاد یاسوج از مهمترین برنامه‌های جهاد دانشگاهی را تعمیق باورهای دینی، تبلیغ و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی به منظور جلوگیری از انقطاع نسل جوان از این ارزش‌ها و مقابله با تهاجم فرهنگی، رشد خلاقیت و پرورش استعدادهای هنری و ادبی در حوزه علمی و در ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی، در حوزه اشتغال و کارآفرینی برای نسل جوان به‌ویژه دانشجویان عنوان کرد.

حجت‌الاسلام آل‌بویه بیان کرد: تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی، برنامه‌ریزی فرهنگی، تربیتی و ایجاد آمادگی فکری و مکتبی، توجه به امکانات رفاهی منابع انسانی در قشر جوان بخصوص دبیرستانی‌ها و دانشجویان به منظور مقابله با هجوم فرهنگ غرب از سایر ماموریت‌های جهاد دانشگاهی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی نهادی است انقلابی که در حرکت سازنده و سرنوشت‌ساز انقلاب فرهنگی از بطن دانشگاه‌های سراسر کشور متولد شد تا با پاسداری و تقویت ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی ملت بزرگ ایران همت خویش را با هدف تقویت استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بر ایجاد ارتباط منسجم، کارا و دو جانبه دانشگاه و جامعه معطوف دارد و عملکرد عمومی خوبی در این زمینه داشته، بحمدالله توانسته است در بحث اعتماد عمومی جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.

رییس دانشگاه آزاد یاسوج عنوان کرد: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی جهاددانشگاهی به عنوان پلی میان دانشگاه و بخش صنعتی، خدماتی کشور معرفی شده است.

حجت‌الاسلام آل‌بویه افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند بر این اساس در بخش‌های پژوهشی و فرهنگی که بیشترین نیاز عمومی است با تشکیل کار‌گروه‌ها و کمیته‌هایی در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان و اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی و پژوهشی گام‌های مؤثری بردارد.

وی در پایان بررسی و نظارت گردشگری بعنوان یک پدیده فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مراکز فرهنگی و پژوهشی جهاد دانشگاهی، ترویج گردشگری ارزان و مناسب برای هموطنان با اهداف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را از دیگر ماموریت‌های جهاد دانشگاهی عنوان کرد.

نوشتهٔ پیشین
جزئیات و تغییرات آزمون دکتری ۹۵
نوشتهٔ بعدی
وضعیت نامشخص فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp