جزئیات دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای نظام جدید و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته/ آغاز توزیع کارت آزمون از امروز

کنکوران

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون دوره‌های نظام جدید کاردانی فنی‌وحرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از امروز دوشنبه توزیع می‌شود.
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: پذیرش دوره‌های نظام جدید کاردانی فنی‌وحرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در ۴۲ کدرشته امتحانی صورت می‌گیرد که پذیرش در ۲۳ کدرشته از طریق آزمون و پذیرش در ۱۹ کدرشته بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) و بدون آزمون صورت می‌پذیرد.

وی افزود: در مجموع ۲۶۳ هزار و ۹۲۱ نفر برای این دوره‌ها ثبت‌نام کردند که ۱۰۵ هزار و یک نفر زن و ۱۵۸ هزار و ۹۲۰ نفر مرد هستند.

به گفته توکلی، از تعداد کل ثبت‌نام کنندگان، ۲۵۶ هزار و ۹۴۴ نفر در ۲۳ کدرشته با آزمون و ۶ هزار و ۹۷۷ نفر در ۱۹ کدرشته بدون آزمون ثبت‌نام کردند که آزمون داوطلبان ۲۳ کدرشته امتحانی باآزمون با ۱۰۳ هزار و ۷۸۳ زن و ۱۵۳ هزار و ۱۶۱ مرد صبح جمعه ۱۶ مردادماه در ۱۶۹ شهرستان کشور برگزار می‌شود.

کارت شرکت در این آزمون نیز ساعت ۱۵ امروز دوشنبه ۱۲ مردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده این آزمون در صبح جمعه ۱۶ مرداد ماه برگزار می‌شود و کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای مربوط نیز از روز سه شنبه ۱۳ مرداد تا پنجشنبه ۱۵ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

* دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۴

توکلی اضافه کرد: همچنین در دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۴ به منظور پذیرش دانشجو در ۶۹ کدرشته امتحانی ثبت‌نام صورت گرفته است که ۵۷ هزار و ۳۴ نفر زن و ۷۷ هزار و ۶۳۲ نفر مرد در این دوره‌ها شرکت می‌کنند.

پذیرش در ۲۵ کدرشته از طریق آزمون و ۴۴ کدرشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی( بدون آزمون) صورت می‌گیرد که از تعداد ۱۳۴ هزار و ۶۶۶ داوطلب ثبت‌نام کننده، ۱۱۴ هزار و ۶۹۱ نفر در ۲۵ کدرشته با آزمون و ۱۹ هزار و ۹۷۵ نفر در ۴۶ کدرشته بدون آزمون ثبت‌نام کرده‌اند

زمان برگزاری آزمون برای رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها از طریق آزمون صورت می‌گیرد، درعصر روز جمعه ۱۶ مرداد ماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود. ظرفیت پذیرش۶۹ کدرشته امتحانی در مجموع ۲۱۱ هزار و ۷۵۳ نفر است.

*آزمون مرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور ۱۵ مرداد برگزار می‌شود

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش همچنین از برگزاری آزمون مرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای ۱۵ و ۱۶ مرداد خبر داد و گفت: پس از پایان رقابت‌های نهایی ۵ نفر از هر یک از رشته‌های شیمی، آمار و ریاضی برای شرکت در المپیاد بین‌المللی انتخاب می‌شوند.

وی افزود: این آزمون با حضور ۷۷۹ نفر برگزار می‌شود که از این تعداد ۲۴۸ نفر از طریق المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار شده، انتخاب شده‌اند و تعداد ۵۳۱ نفر از قطب‌های ۸ گانه دانشگاهی در ۱۷ کد رشته امتحانی انتخاب شدند.

نوشتهٔ پیشین
مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تا پایان امشب/حدود نیمی از داوطلبان مجاز هنوز انتخاب رشته نکردند
نوشتهٔ بعدی
تحصیل ۳۰ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور لرستان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp