موسسه تحقیقاتی مشترک دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد ارس راه‌اندازی می‌شود

کنکوران

معاون پژوهشی دانشگاه تهران گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه ارس برای سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های دانش بنیان، موسسه تحقیقاتی مشترک در این منطقه راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، ناصر معصومی اظهار داشت: در پی نامه و تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برای تقویت فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی، موسسه مشترک در این زمینه راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه بازدیدهای میدانی بیانگر وجود ظرفیت‌های فراوان و بسیار مهم سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گسترده در این منطقه است، افزود: در نشست مشترک با مدیران و معاونان سازمان منطقه آزاد ارس و با تفاهم مشترک بر لزوم تقویت فعالیت‌های تحقیقاتی و راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان، همکاری‌های دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد ارس افزایش می‌یابد.

معصومی اظهار داشت: در این نشست مباحث و پیشنهادهای مختلف از جمله ایجاد مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان، ایجاد بستر و زیرساخت‌های لازم برای ارتقاء فعالیت‌های آموزشی، ایجاد بستر مناسب برای تجاری‌سازی ایده‌ها و شناسایی افراد خلاق و نوآور و کارآفرین، ارائه مشاوره به سرمایه‌گذاران و ایجاد زمینه‌های مساعد کارآفرینی، امکان بهره‌مندی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران در پروژه‌های ‌مطالعاتی و پژوهشی برای ایفای نقش موثر در زمینه علمی و پژوهشی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقویت و گسترش فعالیت‌های پردیس ارس دانشگاه تهران گفت: وجود مراکز علمی مطرح و تاثیرگذار داخلی و خارجی از جمله دانشگاه تهران در منطقه آزاد ارس آینده علمی و اقتصادی این منطقه آزاد را تضمین می‌کند.

وی افزود: ارس با سرعت خوبی در مسیر توسعه قرار گرفته است و فعالیت مراکز علمی مطرح با بدنه علمی و تحقیقاتی کارآمد برای تحقق پیوند صنعت و دانشگاه و تجاری‌سازی ایده‌ها برای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، سرعت و دقت انجام فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها در این منطقه مستعد را افزایش می‌دهد.

نوشتهٔ پیشین
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی معاون آموزشی دانشگاه تهران شد/ مولایی جایگزین حسینی
نوشتهٔ بعدی
معاونان پشتیبانی و تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان منصوب شدند

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!