زمینه‌های تبادل اساتید و دانشجویان علوم پزشکی بین ایران و عراق بررسی شد

کنکوران

تبادل اساتید و دانشجویان علوم پزشکی : هیئت بُرد عراقی شامل سه تن از رؤسای دانشگاه‌های کشور عراق به منظور تبادل نظر با مسؤلین ارشد و رؤسای دانشکده ها و آشنایی با توانمندی‌های آموزشی و تبادل استاد و دانشجو از دانشگاه علوم پزشکی ایران بازدید کردند.
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، با برنامه ریزی معاونت بین الملل وزارت بهداشت ۳ تن از رؤسای دانشگاههای کشور عراق هفته جاری از دانشگاه علوم پزشکی ایران بازدید کردند.

در این بازدید که به منظور بررسی تعاملات دو کشور در زمینه آموزش دانشجو در مقاطع مختلف با حضور دکتر احمد فاضل البیاتی رییس بُرد عربی وزارت علوم عراق ، دکتر محمد صاحب الشمری رییس دانشگاه جابربن حیان و دکتر عبد علی الشادی رییس دانشگاه میسان ، دکتر احمد دخیل نماینده وزارت فرهنگ عراق انجام شد، ابتدا از بخشهای مختلف بیمارستانهای فیروزگر و حضرت رسول اکرم(ص) و بخش لاپاراسکوپی این مرکز به طور کامل بازدید و امکانات پذیرش دانشجو در رشته های مختلف بررسی شد .

سپس در نشستی که در کتابخانه مرکزی دانشگاه انجام شد ، دکتر سید محمد اکرمی مشاور ارشد قائم مقام وزیربهداشت در امور بین الملل گفت: با توجه به اهمیت ویژه دانشگاه علوم پزشکی ایران، اولین بازدید از این دانشگاه انجام شد.سپس این هیئت از دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، قم و مشهد . نیز بازدید خواهند نمود.

وی افزود: یکی از ویژگی های دانشگاه جابربن حیان این است که اولین دانشگاه جامع علوم پزشکی در عراق است که در نجف مستقر می باشد و الگوی خود رادر زمینه پزشکی از ایران گرفته است . همچنین دانشگاه ابن سینا در نجف نیز در حال راه اندازی می باشد.

دکتر اکرمی با بیان اینکه کشور عراق کشور دوست و برادر ما است، اظهار داشت: این کشور به شدت در تخصصها، فوق تخصصها و پرستاری، بیهوشی، سرطان و بحثهای مربوط به ناهنجاریهای مادرزادی دچار کمبود است و امیدواریم کمک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران موثر بوده و در کمتر از یکسال آینده خواهر خواندگی دانشگاه علوم پزشکی ایران را با یکی از دانشگاههای علوم پزشکی عراق داشته باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: این بازدید بعنوان اولین بازدید بسیار اثرگذار بود و هیئت عراقی از بیمارستانهای فیروزگر و حضرت رسول اکرم(ص) بازدید کردند و نتایج و جمع بندی این مذاکرات در وزارت بهداشت انجام می شود، تا به یک درک متقابل در مورد اداره دانشگاهها و رشته ها برسند.

به گزارش وب دا، در ادامه این بازدید دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: به کشور دوست و برادر خود جمهوری اسلامی ایران بسیار خوش آمدید. بسیار خوشحالیم که در کنار شما عزیزان هستیم و بیشتر خوشحال خواهیم شد که بتوانیم کمکی به شما کنیم.

وی گفت: خوشبختانه همکاران بسیار توانمند ما در دانشکده های مختلف توانایی بسیار و آمادگی لازم را جهت ارائه هر گونه خدمت به شما خواهند داشت. در زمینه های درمانی نیز خوشحال خواهیم شد هر گونه کمکی که ملت عزیز عراق نیاز داشته باشند به آنان ارائه دهیم.

نوشتهٔ پیشین
پذیرش ۴۹۴هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور / پیام نور بالاترین ظرفیت
نوشتهٔ بعدی
پذیرش دانشجو در سه رشته جدید علمی کاربردی جهاددانشگاهی یاسوج

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!