مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد شهرضا به بار نشست

کنکوران

به گزارش ایرنا، علی شریف زاده رییس دانشگاه آزاد شهرضا صبح یکشنبه در برداشت اول این مزرعه افزود: این طرح با هدف ایجاد فضایی برای فعالیت های تحقیقاتی دانشجویان در حوزه گیاهان دارویی و توجه به اقتصاد مقاومتی اجرا شده است.
شریف زاده گفت: محصولات مزرعه تحقیقاتی کشت گیاهان دارویی دانشگاه آزاد شهرضا در سطح پنج هکتار طراحی شده است.
وی تصریح کرد: کاشت در این مزرعه تحقیقاتی از یک سال قبل با همکاری و مشاوره مرکز تحقیقات گیاهان دارویی اصفهان با ۱۰ گونه گیاهی آغاز شد.
رییس دانشگاه آزاد شهرضا اظهار داشت: در حال حاضر رشته های شیمی دارویی، نظارت بر امور دارویی و سم شناسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در واحد دانشگاه آزاد شهرضا دائر است و رشته دکتری داروسازی هم در صورت تصویب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دانشگاه راه اندازی می شود.
مدیر اجرایی این طرح گفت: این مزرعه تحقیقاتی برای اجرای طرح های دانش بنیان و آشنایی دانشجویان با نحوه کاشت، نگه داری و خواص گیاهان دارویی و درآمدزایی در صنعت داروسازی شکل گرفته است.
محمدحسین بابایی افزود: آویشن، بادرنجبویه، رازیانه، نعنا بومی، نعنا فلفلی، کنگر فرنگی، اسطوخدوس، رزماری، سرخارگل، مریم گلی، گل گاوزبان و کاسنی برخی از گونه های گیاهان دارویی کشت شده در این مزرعه است.
بابایی تصریح کرد: برای آبیاری گیاهان دارویی کاشته شده دراین مزرعه با کاربرد در صنعت داروسازی و دم نوش های گیاهی از روش آبیاری قطره ای استفاده شده است.
در دانشگاه آزاد شهرضا پنجهزار دانشجو در ۸۰ رشته زیر نظر ۳۰۰ استاد مشغول تحصیل هستند.
شهرضا در ۸۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

نوشتهٔ پیشین
اعلام شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه آزاد اصفهان
نوشتهٔ بعدی
دانشگاه علوم پزشکی یزد برای اولین بار دانشجوی غیر ایرانی پذیرش کرد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp