برنامه‌ریزی جهاددانشگاهی برای اجرای مصوبات نقشه جامع علمی/ احداث مجتمع‌های پژوهشی بزرگ در حوزه‌های مختلف علمی

کنکوران

رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به برنامه‌ریزی جهاددانشگاهی برای اجرای مصوبات نقشه جامع علمی گفت: درنظر داریم مجتمع‌های پژوهشی بزرگ در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی را احداث کنیم.
حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌ریزی‌های جهاددانشگاهی در راستای اجرای مصوبات نقشه جامع علمی کشور گفت: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی یکی از نهادهایی است که در جلسات ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور برای اجرای مصوبات این نقشه مسئولیت‌هایی دارد، برنامه‌ریزی کردیم تا فعالیت‌های شاخصی از سوی محققان جهاددانشگاهی در استان‌ها صورت بگیرد.

وی افزود: همچنین با توجه به توانمندی محققان جهاددانشگاهی پیشنهاد داده‌ایم که چند مأموریت پژوهشی ملی به واحدهای جهاد دانشگاهی واگذار شود.

طیبی از احداث مجتمع‌های پژوهشی بزرگ در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی خبر داد و گفت: برای تأمین ۵ مجتمع پژوهشی بزرگ در حوزه‌های شیمی، پتروشیمی، غذایی، دارویی، کشاورزی، الکترونیک و الکترومکانیک و آب‌شیرین‌کن‌ها و آب‌رسان‌ها برنامه ریزی داریم.

رئیس جهاددانشگاهی اضافه کرد: ما ابزارهای راه‌اندازی این پنج مجتمع را به ویژه در تامین منابع مالی داریم و معتقدیم از طریق صندوق توسعه ملی می‌توان این پروژه‌ها را به انجام رساند.

وی‌ از تهیه طرح امکان‌سنجی اجرای این پنج مجتمع خبر داد و گفت: جهاد دانشگاهی گام بزرگی را با امکان‌سنجی و تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی انجام داده تا مرتبط با واحدهای پژوهشی و فناورانه اقتصاد دانش‌بنیان نیز قوت بگیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: هر چند در کشور هنوز اراده ملی در بها دادن به اقتصاد دانش‌بنیان وجود ندارد اما باید به این حوزه روی آوریم.

نوشتهٔ پیشین
فعالیت ۲۵ پژوهشکده معتبر در سطح جهاد دانشگاهی
نوشتهٔ بعدی
مساعدت مسئولان آذربایجان غربی برای تکمیل پروژه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp