دانشگاه گلستان در بلاتکلیفی بازگشت به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

کنکوران

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از گرگان، دانشگاه جامع گلستان در سال ۱۳۸۷ در راستای گسترش آموزش عالی در کشور و با توجه به نیاز مبرم منطقه و استان به نیروهای توانمند و متخصص در همه رشته‌های دانشگاهی با تفکیک سه دانشکده علوم پایه، علوم انسانی و فنی و مهندسی از دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان تشکیل شد که بعنوان یکی از مراکز معتبر آموزش عالی در شمال کشور با توجه به پیشینه گذشته و بسترهای مناسب، افتخارات متعددی در زمینه‌های علمی و فرهنگی کسب کرده است.

مطلب فوق در قسمت تاریخچه سایت اطلاع رسانی دانشگاه جامع گلستان به آدرس gu.ac.ir درج شده است؛ اما این‌ها همه در حالی است که پس از روی کار آمدن فرهاد یغمایی به عنوان ریاست جدید این دانشگاه در سال ۱۳۹۲ عنوان آن از دانشگاه «جامع گلستان» به دانشگاه «گلستان» تغییر نام داد.

یغمایی بارها پیرو مشکلاتی که از کمبود فضای فیزیکی دانشگاه و کمبود اعتبارات عمرانی ناشی می‌شد سخن از اشتباه بودن تاسیس این دانشگاه به میان آورده بود و در چند نشست و مصاحبه عنوان کرده بود که این دانشگاه شرایط یک دانشگاه جامع را ندارد و رئیس پیشین دانشکده فنی مهندسی الغدیر این دانشگاه نیز تفکیک دانشگاه گلستان از دانشگاه «علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان» را ظلم به دانشجویان ورودی این دانشگاه خوانده بود و مدیر روابط عمومی پیشین دانشگاه نیز طی اظهاراتی گفته بود اگر وضع به همین منوال ادامه پیدا کند باید دوباره دو دانشگاهِ تفکیک شده با هم ادغام شوند.

پیرو تمامی این مسائل، علی نجفی نژاد، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان که در واقع دانشگاه گلستان از آن منفک شده است، روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه از تدوین برنامه راهبردی این دانشگاه سخن گفت و ابراز کرد: در سند این برنامه در نظر داریم طی ۱۰ سال آینده در زمره ۱۰۰۰ دانشگاه اول دنیا قرار بگیریم.

نجفی نژاد در ادامه گفت: البته رده بندی دانشگاه‌ها در دنیا مختص دانشگاه‌های «جامع» است؛ اما سعی داریم با اینکه دانشگاه «علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان» یک دانشگاه تخصصی است شاخص‌های خود را با برترین‌های دنیا طراز کنیم.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه راهبردی اخیر و قرار گرفتن در زمره ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جامع دنیا با توجه به طرح ادغام با دانشگاه گلستان و تبدیل شدن به دانشگاهی «جامع»، تدوین شده است یا خیر، گفت: درست است این رتبه بندی در بین دانشگاه های جامع است؛ اما ما آن قدر شاخص‌های خود را رشد می دهیم که با ۱۰۰۰ دانشگاه اول دنیا برابری کنیم.

وی افزود: سیاست ما بر این است که دانشگاه تخصصی منابع طبیعی را با توجه به قدمت ۵۸ ساله اش با شرایط موجود حفظ کنیم و هیچ برنامه‌ای برای ادغام دوباره با دانشگاه جامع گلستان نداریم.

نجفی نژاد اظهار کرد: دانشگاه جامع گلستان حق استان است و با تلاش مسئولان این دانشگاه پروژه‌های عمرانی و رفع مشکلات فضای فیزیکی آن نیز در حال انجام است که تعدادی از آن ظرف چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و به تبع مشکلات موجود آن‌ها برطرف می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان همچنین خاطرنشان کرد: همکاری تنگاتنگی بین دو دانشگاه جامع گلستان و علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برقرار است و در حوزه‌های مقتضی از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده می‌کنیم و مطمئن هستیم بزودی شاهد رفع مشکلات دانشگاه جامع گلستان خواهیم بود.

این موارد در حالی مطرح شد که دیگر عنوان «جامع» از آرم جدید دانشگاه گلستان حذف شده است.

نوشتهٔ پیشین
دانشگاه علوم پزشکی یزد برای اولین بار دانشجوی غیر ایرانی پذیرش کرد
نوشتهٔ بعدی
ثبت نام از پذیرفته شدگان دکتری سال ۹۴ دانشگاه علم و صنعت

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp