ارتقای جایگاه بین المللی دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر در نظام رتبه بندی بین المللی شانگهای

کنکوران

مرکز همکاری‌های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) اعلام کرد: نتایج رتبه بندی سال ۲۰۱۵ نظام رتبه بندی شانگهای این نتایج نشان داد که کشور جمهوری اسلامی ایران توانسته با توجه به عملکرد علمی دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر جایگاه جهانی خود را ۷ پله ارتقا و در بین ۴۲ کشور حاضر در این نظام، رتبه ۳۰ را کسب کند.

به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا، بر اساس اعلام گروه رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، نظام رتبه بندی شانگهای از سال ۲۰۰۳ فهرست ۵۰۰ دانشگاه برتر بین المللی را منتشر کرده و یکی از نظام های رتبه بندی پذیرفته شده در سطح بین المللی است که این رتبه‌بندی از شش شاخص جهت رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها بهره می‌گیرد.

این شش شاخص عبارتند از تعداد فارغ التحصیلان برنده جایزه نوبل یا فیلد مدال، تعداد اعضای هیئت علمی برنده جایزه نوبل یا فیلد مدال، تعداد محققان پراستناد در ۲۱ حیطه موضوعی، تعداد مقالات منتشر شده در دو مجله Nature و Science ،تعداد مقالات نمایه شده در نمایه ‌نامه ‌های علوم و علوم اجتماعی (آی.اس.آی) و عملکرد دانشگاهی با توجه به اندازه سازمان.

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) اعلام کرد: دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایران در این نظام معتبر بین المللی است و این دانشگاه هرساله با ارتقای فعالیت علمی خویش رتبه خود را به طور قابل ملاحظه ای رشد داده و در سال ۲۰۱۵ توانسته است خود را در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دهد. دومین دانشگاه برتر کشور در این نظام رتبه بندی، دانشگاه صنعتی شریف است و این دانشگاه برای نخستین بار در فهرست جامع ۵۰۰ دانشگاه برتر شانگهای قرار گرفت.

نوشتهٔ پیشین
روسای ۳ دانشگاه منصوب شدند
نوشتهٔ بعدی
احداث پژوهشکده رصدخانه ملی ایران در دانشگاه کاشان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!