افزایش ۱۵ درصدی ژتون غذا در دانشگاه شیراز/ ساخت خوابگاه با گنجایش ۳۰۰ نفر در آینده نزدیک

کنکوران

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از شیراز، مجید موحد، معاون دانشجویی دانشگاه شیراز در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت نزدیک شدن به هفته دولت در دانشگاه شیراز بر گزار شد، فعالیت های معاونت دانشجویی در سال گذشته وبرنامه های سال آینده را تشریع کرد.

وی با بیان اینکه دانشجو یک فرد جوان، پر نشاط و پر انرژی است، خاطرنشان کرد: با توجه به ویژگی جوان وآ سیب پذیر بودن آن ها وظیفه ماست که در موارد مختلف به آن ها سرویس دهیم.

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه جوانان برای آینده کشور مفید هستند، افزود: وظیفه ما این است که در حوزه های مختلف امکانات و آرامش را برای آن ها فراهم کنیم تا بتوانند با آرامش به تولید علم بپردازند، همچنین تربیت نیروی انسانی را در دانشگاه داشته باشیم.

موحد با بیان اینکه ما موظفیم نیازهای اولیه در زمینه های تغذیه، وام، خوابگاه، تربیت بدنی، مشاوره ودر مانی را برای دانشجویان فراهم کنیم، تصریح کرد: ما با تعاملی که با معاون فرهنگی داریم زمینه ای فراهم می کنیم تا دانشجویان را از نظر روحیه تقویت کنیم.

وی با اشاره به این که معاون دانشجویی با همکاری معاون آموزشی در جهت پیشگیری از افت تحصیلی دانشجویان تلاش می کند، خاطرنشان کرد: ما با ایجاد شورای صنفی که رابط بین دانشجویان ودانشگاه است تلاش می کنیم که دانشجویان را در اداره امور دانشگاهی سهیم کنیم.

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز با بیان اینکه با ایجاد ساختمان مشاوره تلاش کرده ایم مشکلات دانشجویان در زمینه های مشاوره برطرف کنیم، تصریح کرد: در جهت رفع نیازهای خوابگاه ها تلاش شده است با برگزاری کارگاه های مشاوره ای این نیاز ها را برطرف کنیم، همچنین در حوزه تربیت بدنی تلاش شده است فضایی با نشاط برای دانشجویان چه در خوابگاه وچه در دانشگاه ایجاد کنیم.

موحد با اشاره به وظایف اداره رفاه دانشجویی افزود: حدود ۶۵۰۰ فقره وام دانشجویی از طریق صندوق رفاه تهران برای دانشجویان دانشگاه شیراز در نظر گرفته شده است، وام هایی در زمینه ازدواج، مسکن، زیارت، شهریه و زمینه های دیگر.

وی در ادامه بیان داشت: باز پرداخت وام های دانشجویی بعد از فارغ تحصیلی دانشجویان صورت می گیرد که برای دانشجویان پسر دو سال و دانشجویان دختر ۹ ماه پس از فارغ تحصیلی باید اقدام به باز پرداخت وام های دانشجویی کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز با بیان اینکه اداره تغذیه از فعال ترین بخش هاست، خاطر نشان کرد: در سال ۹۴-۹۳ حدود هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در زمینه تغذیه هزینه شده است که دانشجویان تنها ۱۰۰۰ تومان برای هر وعده پرداخت می کردند که در سال جدید این مبلغ به ۱۱۵۰ تومان می رسد.

موحد با اشاره به اینکه در سال جدید تغییراتی در برنامه غذایی صورت گرفته است، تصریح کرد: امسال سعی کرده ایم تنوع غذایی را افزایش دهیم همچنین اقدام به ساخت رستوران سنتی برای دانشجویان کرده ایم.

وی با بیان اینکه در جهت تقویت برنامه بهداشتی در حوزه تغذیه اقداماتی صورت گرفته است، گفت: تعمیرات اساسی در آشپزخانه دانشگاه صورت گرفته است که بیش از۱.۵میلیارد تومان هزینه شده است این آشپزخانه ۱۵ شهریور آماده استفاده می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز با بیان اینکه یکی از مهمترین اداره های ما خوابگاه های دانشجویی است، افزود: خوابگاه های دخترانه که ۳۱۰۰۰ متر مربع است حدود ۲۳۵۰ نفر در آن اسکان دارند ودر خوابگاه پسرانه که ۵۹۰۰ مترمربع است حدود۳۲۵۰ نفر اسکان دارد ودر خوابگاه متاهلین که ۹۰۰۰ مترمربع است حدود۱۵۰ خانواده اسکان دارند، همچنین یک خوابگاه با ظرفیت ۳۰۰ دانشجو در حال ساخت است که برای ادامه ساخت نیاز به کمک خیرین جهت تامین هزینه آن است.

موحد با اشاره به اینکه یک خوابگاه در علوم پزشکی و دو خوابگاه در ارم درحال تعمیر است، خاطرنشان کرد: در تمامی خوابگاه ها شیرآلات در حال تعویض یا تعمیر است تا در جهت مسائل بهداشتی و صرفه جویی در خوابگاه ها پیشگیری های لازم انجام شود.

وی در ادمه بیان داشت: تعداد اسکان در اتاق های خوابگاه ها نسبت به سطح کشور بد نیست؛ چرا که استاندارد در هر اتاق دو نفر است که در خوابگاه های ما در هر اتاق سه نفر اسکان دارند؛ همچنین از نظر سیستمهای سرمایشی و گرمایشی مشکلات کم است؛ چرا که همه خوابگاه ها با کلی تفاوت از سیستم گرمایشی و سرمایشی برخوردار هستند.

موحد در پایان خاطرنشان کرد: در سال جدید اقداماتی نظیر ساخت سالن ورزشی چند منظوره برای دانشجویان دختر و همچنین ساخت پیست تارتان و زمین چمن طبیعی صورت گرفته است.

نوشتهٔ پیشین
احداث پژوهشکده رصدخانه ملی ایران در دانشگاه کاشان
نوشتهٔ بعدی
ثبت نام از پذیرفته شدگان دکتری سال ۹۴ دانشگاه علم و صنعت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!