دانشگاه علوم پزشکی یزد برای اولین بار دانشجوی غیر ایرانی پذیرش کرد

کنکوران

محمدرضا میرجلیلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد روز گذشته در نشست بررسی قطب پزشکی استان یزد با حضور استاندار گفت: ما پتانسیل های متعددی را در استان یزد داریم که برتری در کنکور سراسری بیش از دو دهه، از جمله این پتانسیل ها است.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال رتبه بندی دانشگاه های کشور هستند و بر اساس ملی و فراملی دانشگاه ها را رتبه بندی می کنند که ما نیز با شاخصه های مربوطه می توانیم رتبه دانشگاه را ارتقا دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: ما در استان یزد برای اولین بار، تعداد ۵۰ نفر دانشجوی عراقی و افغانیدر دانشگاه علوم پزشکی یزد جذب کردیم و از ترم جدید نیز این دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی یزد تحصیل می کنند.

میرجلیل تصریح کرد: حضور بیماران خارج از استان و توجه به بیماران داخلی از اولویت های ما است و ما در کنار بیماران خارج از استان به بیماران داخلی نیز توجه داریم، اما متاسفانه دیدگاه های برخی از مسئولین استان این چنین نیست.

وی ادامه داد: جریمه عوارض و عدم توجه به برخی از محدودیت های دانشگاه علوم پزشکی یزد یکی دیگر از مشکلات ما با دستگاه های مختلف استان است که امیدواریم این مشکلات نیز حل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: در شهرهایی همچون اصفهان شهرک سلامت ایجاد شده است و کارآیی این شهرک ها بسیار مهم و اثر گذار است که امیدواریم در استان یزد نیز این عمل صورت گیرد.

میرجلیلی خاطرنشان کرد: بزرگترین سرمایه ما اعتماد مردم است که می توانیم از آن به عنوان فرصتی برای قطب شدن نگاه کنیم و باید توجه کنیم که زود این فرصت از بین می رود و در این راستا نیز باید تلاش کنیم این سرمایه حفظ شود.

وی ادامه داد: ما پیشنهادی دادیم که با توجه به اخلاق مناسب پزشکان یزدی با بیماران خود، مراسم و همایشی با عنوان اخلاق در پزشکی در استان یزد برگزار شود و روی آن کار کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: ما اگر می خواهیم که به عنوان قطب پزشکی در کشور مطرح شویم، باید در عمل نیز آن را مطرح کنیم و نشان دهیم و در این راستا نیز بستری را فراهم کنیم که بقیه رشته ها نیز این فعالیت را داشته باشیم و اگر می خواهیم شهرمان نمونه باشد، باید در بهداشت کار کنیم.

نوشتهٔ پیشین
مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد شهرضا به بار نشست
نوشتهٔ بعدی
دانشگاه گلستان در بلاتکلیفی بازگشت به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp