تاسیس اولین دانشگاه علمی کاربردی طب انتقال خون در کردستان

کنکوران

مدیرکل انتقال خون استان کردستان با بیان اینکه طرح تاسیس دانشگاه علمی کاربردی طب انتقال خون برای نخستین بار در کشور توسط اداره کل انتقال خون استان کردستان مطرح شد، گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید این دانشگاه در دو رشته کاردانی از دانشجویان متقاضی ثبت نام به عمل می آورد.
محمد سعید کریمیان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، با بیان اینکه این واحد وابسته به وزارت علوم است و با همکاری و تحت نظر موسسه آموزش عالی طب انتقال خون کشور تاسیس شده، اظهار کرد: این مرکز با هدف ارتقای سطح مهارت شاغلان بخش‌های مختلف خدمات سلامت پزشکی و طب انتقال خون و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان دیپلمه تشکیل و با به‌کارگیری و سازمان‌دهی امکانات و منابع بخش دولتی و خصوصی نسبت به برگزاری دوره‌های علمی و کاربردی در رشته‌های کاردانی مرتبط با طب انتقال خون اقدام می‌کند.

وی افزود: هدف این واحد،مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیر دولتی در راستای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور به خصوص استان کردستان و سایر استان های غرب کشور است، به نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آن‌ها محول می‌شود، دانش و مهارت لازم را کسب کنند.

مدیرکل انتقال خون کردستان در خصوص رشته‌های تحصیلی که در دفترچه ثبت نام این واحد دانشگاهی درج شده، عنوان کرد: نخستین پذیرش در مقطع کاردانی است و رشته‌های تکنسین تجهیزات پزشکی آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و تکنسین انتقال خون نگهداری و حمل فرآورده‌ها مصوب و در دفترچه ثبت نام مندرج است.

وی تصریح کرد: تربیت نیروی متخصص و کارآمد در زمینه خدمات سلامت پزشکی نظیر جمع آوری خون سالم و کافی، نحوه نگهداری صحیح فرآورده های خونی، آشنایی با استانداردها و دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز مرتبط با این علوم چالش‌هاییست که در صورت رفع آن به وسیله آموزش‌های علمی و کاربردی، راه برای توسعه استان و رسیدن به افق های توسعه علمی منطقه هموار می‌شود.

کریمیان با اشاره به استقبال خوب از این مرکز، عنوان کرد: در صورت استقبال عمومی قطعاً برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تاسیس رشته‌های کارشناسی در ترم‌های تحصیلی آتی و در گام‌های بعدی کارشناسی ارشد نیز اجرایی خواهد شد.

یادآور می‌شود؛ علاقه‌مندان به ثبت نام می‌توانند از ۱۴ تا ۲۱ مرداد به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

نوشتهٔ پیشین
پذیرش ۱۰ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی آینده
نوشتهٔ بعدی
پذیرش دانشجو دانشگاه آزاد :هشدار دانشگاه آزاد درباره اطلاعیه های پذیرش دانشجو

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp