۳واحد پزشکی دانشگاه آزاد تجمیع می شوند/ ایجاد پردیس پزشکی

کنکور سراسری

رئیس واحد پزشکی دانشگاه آزاد گفت: ۳ واحد پزشکی در آینده براساس استانداردهای وزارت بهداشت تجمیع و پردیس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را تشکیل می دهند.
دکتر سید محمود طباطبائی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای طرح تجمیع واحد های پزشکی دانشگاه آزاد در یک پردیس واحد گفت: واحد پزشکی دانشگاه آزاد در ۳ واحد دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی بصورت جدا از یکدیگر قرار دارند که در طرح تجمیع همه این ۳ واحد در زمینی به مساحت ۶ هکتار در ضلع شرقی واحد علوم تحقیقات و نزدیک به بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد تجیمع می شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منابع مالی این پروژه تامین شده است، افزود: فاز اولیه شامل موضوعات مربوط به تعیین مشاور پروژه، طراحی نقشه ها، جانمایی ساختمان، تائید مراحل نهایی و راه های اجرایی شدن طرح با زیر بنای ۱۸۰ هزار متر مربع در هیات رئیسه دانشگاه مطرح و جلسات طرح تجمیع انجام شده است، در فاز دوم مراحل ساخت و ساز آغاز خواهد شد.

رئیس واحد پزشکی دانشگاه آزاد ادامه داد: در ادامه اجرای این طرح قصد داریم برای گسترش امکانات رفاهی، علمی، ورزشی و پیش بینی حدود ۲۰ هزار دانشجو از ۳ واحد پزشکی دانشگاه آزاد، زمینی به مساحت ۶ هکتار دیگر که در مجاورت زمین فعلی قرار دارد و در هیات رئیسه و هیات امنا با خرید آن موافقت شده تهیه کنیم، لذا معاونت عمرانی به دنبال مقدمات خرید زمین دوم است.

طباطبایی ادامه داد: ۳ واحد پزشکی در آینده براساس استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هم تجمیع و به عنوان پردیس علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نامگذاری می شوند. این پردیس با ۱۲ دانشکده تشکیل می شود.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تامین منابع مالی این پروژه گفت: رئیس دانشگاه آزاد و هیات امنای مرکزی یکی از منابع تامین بودجه برای تجمیع واحدهای تهران را فروش املاک و ساختمان های فعال تعیین کرده است و واحد های پزشکی دانشگاه آزاد فضای خوبی را در پاسداران و زرگنده دارد که با فروش آنها می توانیم به راحتی منابع مالی تجمیع را تامین کنیم.

نوشتهٔ پیشین
زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور
نوشتهٔ بعدی
وام دانشجویی :آمار برخورداری دانشجویان از ۳ وام مسکن، تحصیلی و شهریه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp