وزیر آموزش وپرورش راه اندازی مرکز دانشگاه فرهنگیان لار را پیگیری می‌کند

کنکوران

جمشید جعفرپور در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در لارستان با اشاره به سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به لارستان اظهارداشت: این سفر از مدت ها قبل با محوریت دفتر نماینده و همکاری نهادها به خصوص فرمانداری ویژه و آموزش و پرورش لارستان برای شرکت در ششمین همایش جوان و اندیشه تدارک دیده شده بود.
نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: در این سفر فانی با حضور در همایش جوان و اندیشه از رتبه‌های برتر آزمون سراسری تجلیل کرده و در کنار آن ارائه استعدادها و توانمندی‌های منطقه در سه شهرستان مد نظر بوده است.
وی با بیان اینکه وزیر با منطقه، توانمندی‌ها، نیک‌اندیشی‌ها و البته نیازها به طور مستقیم آشنا شد خاطرنشان‌کرد: فانی از مجتمع علمی فرهنگی آموزشی حاج ناصر منیری بازدید و کلنگ مدرسه امیرکبیر را به زمین زد و همچنین ضمن بازدید از مدرسه‌ای در شهر لطیفی که نیاز به بازسازی کلی داشت، سالن ورزشی پیام زینب را افتتاح کرد.
جعفرپور با اشاره به فراهم کردن امکان گفت‌و‌گوی مسئولان سه شهرستان با وزیر آموزش و پرورش گفت: فرمانداران و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان ها رودررو موضوعات و دیدگاه‌های خودرا در خصوص مسائل آموزش و پرورش چه در سطح کلان و چه در سطح منطقه با وزیر مطرح کردند.
وی با بیان اینکه آشنایی عمیق تر وزیر با منطقه لارستان، خنج و گراش و گرفتن تصمیمات عمیق‌تر در آینده در خصوص این منطقه خود یک دست‌آورد خوب است تصریح کرد: وزیر به درخواست‌ها در سه قالب پاسخ داد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: وزیر نسبت به برخی موضوعات دستور اقدام داده و برخی دیگر را اصولی موافق بود اما باید مسیر قانونی خود را طی کند که به مدیرکل و یا رئیس دفتر خود آن موضوع را ارجاع می‌داد و یا اینکه موضوعات نیاز به بررسی کارشناسی داشت.
وی با اشاره به به نشست فرهنگیان منطقه با وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان‌کرد: جلسه‌ای بین نماینده بازنشستگان و فانی هم تشکیل شد که در آن مسائل مربوط به بازنشستگان فرهنگی مطرح و وزیر دستور اقدام به برخی از آن و برخی را نیز به مدیرکل ارجاع داد.
جعفرپور با بیان اینکه همه این مطالبات نیاز به پیگیری مستمر دارد گفت: در تهران این مطالبات را پیگیری می کنم تا بصورت ابلاغ، مکتوب و مستند شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یکی از محورهای درخواست‌ها آمادگی منطقه برای راه‌اندازی مرکزی از دانشگاه فرهنگیان است تصریح کرد: فاصله زیاد شهرستان با مرکز استان و اینکه لارستان از دیرباز با داشتن دانش‌سرا و پس از آن تربیت معلم در خود، از مراکز مهم تربیت نیرو بوده مسائلی بود که به واسطه آن از وزیر خواسته شد مرکزی از دانشگاه فرهنگیان در لار تاسیس شود که وزیر با این درخواست وپیگیری آن در هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان موافقت نمود.
جعفرپور ضمن تشکر از همراهی فرماندار و مسئول آموزش و پرورش لارستان خاطرنشان کرد: بزودی و پس از ابلاغ رسمی از سوی وزارتخانه، بصورت کامل دستاوردهای این سفر موفق به اطلاع مردم خواهد رسید.

نوشتهٔ پیشین
مشکلات دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد
نوشتهٔ بعدی
زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری پنج دانشگاه اعلام شد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp