مجوزی برای تاسیس موسسات غیر دولتی صادر نخواهد شد

کنکوران

معاون آموزشی وزیر علوم کنترل کمی، کیفی و همچنین اقتدار و هماهنگی را عامل مهمی در بدنه اجرایی وزارت علوم و دانشگاه ها دانست و تاکید کرد: جهت ارتقای کیفی در دانشگاه ها مجوز برای تاسیس موسسات غیر دولتی صادر نخواهد شد و همچنین با استفاده از شاخص های ویژه آموزشی، نظارت ظریف و دقیق تری بر بحث آموزش خواهیم داشت.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا ، دکتر شریعتی نیاسر در مراسم تودیع دکتر آخوندی و معارفه دکتر خوشنویسان سرپرست دانشگاه صنعتی قم،گفت: یکی از سیاست‌های وزارت علوم در خصوص واگذاری پذیرش دانشجوی دکتری به دانشگاه‌ها که از سال آینده اجرا می‌شود آن است که زمینه پذیرش نخبگان در دانشگاه‌ها بیشتر فراهم شود.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود : در خصوص نخبگان کاری که به حوزه ما مربوط می‌شود این است که زمینه جذب این عزیزان را در قالب استعدادهای درخشان هر چه بیشتر فراهم نماییم که برای تسریع اجرای این مهم اخیراً یک دستور العمل تصویب شده که در پرتوی آن دانشگاه‌ها بتوانند ۲۰ درصد از نخبگان را بدون کنکور جذب و پذیرش کنند تا این تسهیلات بستری را فراهم کند که این دانشجویان با امید بیشتری تلاش کنند.

وی بیان داشت: فرض ما این است که دانشگاه‌ها اهتمام به جذب نخبگان دارند ولی با همه این تفاسیر، وزارت، علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان دستگاه بالادستی یک نقش نظارتی خواهد داشت تا افراد مستعد و نخبه از این تسهیلات محروم نشوند.

معاون آموزشی وزارت علوم به آماری که نظام بررسی صلاحیت هیئت علمی ارائه کرده اشاره کرد و بیان داشت: در بررسی صلاحیت هیئت علمی ۷ دهم درصد خطا و ۹۹،۳ درصد از بررسی صلاحیت‌ها، مثبت بوده که نشان می‌دهد جامعه دانشگاهی از نظر سلامت عمومی و علمی دقت بسیار بالایی دارند و بحث جذب نخبگان نیز از همین خانواده است تا حقی از این سرمایه‌های نظام ضایع نشود.

وی افزود: در حوزه جذب، فارغ‌التحصیلان ممتاز و نخبگان اولویت خواهند داشت و ان شاءالله بستر این ظرفیت بیشتر هم فراهم خواهد شد.

دکترشریعتی نیاسر ادامه داد: علاوه بر آن در حوزه دیگری که متولی آن ما نیستیم نیز صندوق حمایت از پژوهشگران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت تأمین اعتبار برای طرح‌های تحقیقاتی یک ردیف ویژه برای پژوهشگران جوان و نخبه در نظر گرفته است که این می‌تواند که جوانان مستعد و نخبه را به آینده خود امیدوارتر کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر شریعتی نیاسر، کشورمان را به جهت داشتن دو دانشگاه مهارت محور فنی حرفه ای و جامع علمی کاربردی متمایز از سایر کشورها در این زمینه دانست .

نوشتهٔ پیشین
زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی
نوشتهٔ بعدی
دانش آموختگان Ph.D می‌توانند دوره تعهد خود را در شرکت‌های دانش بنیان بگذرانند

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!