۷۵ درصد رشته های دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مقطع تحصیلات تکمیلی است

دکتری

زنجان – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان زنجان گفت: ۷۵ درصد رشته های این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی است و دانشیاری تخصصی و دکتری تخصصی در آن تحصیل می شود.
۷۵ درصد رشته های دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مقطع تحصیلات تکمیلی است
علیرضا بیگلری شبانگاه پنجشنبه در مراسم روز پزشک استان زنجان افزود: ۲۷ سال از عمر این دانشگاه سپری می شود و هم اکنون یکی از مراکز علمی برجسته کشور در حوزه پزشکی به شمار می آید.
وی یادآورشد: این دانشگاه ۲۷ سال قبل به همت یک خیر پایه گذاری شد و امروز نزدیک چهار هزار دانشجو در ۵۷ رشته مقطع در آن به تحصیل مشغول هستند.
بیگلری اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی به علت آنکه در سال ۹۲ مقام نخست دانشگاه های تیپ دو را کسب کرده بود به تیپ یک ارتقا پیدا کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان زنجان گفت: در حوزه پژوهش این دانشگاه در سال ۸۴، فقط ۲۴ مقاله تولید می کرد در حالی که این حوزه به چنان پیشرفتی دست یافته است که علوم پزشکی زنجان یکی از هفت دانشگاه برتر کشور محسوب می شود و در حوزه زیر ساخت ها و کیفیت مقالات ارایه شده، از ۹ دانشگاه برجسته کشور به شمار می آید.
وی خاطر نشان کرد: امروز استاد دانشمند عضو هیات علمی این دانشگاه در میان یک درصد دانشمندان برجسته جهان قرار دارد.
بیگلری ادامه داد: زنجان صاحب هفت شبکه بهداشت و ۹ بیمارستان است و می تواند علاوه بر جمعیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری آن، به بیماران استان های همجوار نیز خدمت رسانی کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان زنجان به حضور فعال خیرین سلامت در این استان اشاره کرد و گفت: انجمن مهرانه زنجان مرزهای استان را در نوردیده و به یکی از امیدهای کشور در حوزه درمان بیماران سرطانی تبدیل شده است.
وی افزود: پشتیبانی یکی از خیرین سبب شد تا طرح غربالگری سرطان در دستور کار مسوولان این استان قرار گیرد و این طرح از هفته های آینده در زنجان اجرا می شود.
بیگلری یادآورشد: طرح تحول سلامت موجب شد تا تعداد افرادی که خواهان ارایه تخفیف بودند و پیش از این تعداد انبوه آنان به یکی از دغدغه های این دانشگاه تبدیل شده بود، امروز به کمتر از تعداد انگشتان یک دست برسد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان زنجان گفت: امسال باز سازی بلوک های زایمان و ایجاد این بخش در بیمارستان ولیعصر(عج) در دستور کار قرار دارد.
وی به احداث کلینیک خدمات درمانی ویژه در محل بیمارستان شفیعیه سابق از هفته آخر شهریور امسال اشاره کرد و آن را یکی از ۹ کلینیک ویژه ی مصوب برای احداث در کشور برشمرد.
بیگلری به تحت پوشش قرار داد بیش از ۱۸۰ هزار نفر با راه اندازی شبکه های مراقبت اشاره کرد و از تحت پوشش قرار گرفتن تمام مناطق استان زنجان تا پایان شهریور سال جاری خبر داد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی استان زنجان به خرید دستگاه تروپوگرافی برای بیمارستان ولیعصر(عج) و یکی از مجهزترین دستگاه های MRI وارد شده به کشور برای این بیمارستان اشاره کرد و از نصب و راه اندازی آن تا پایان سال جار خبر داد.
رییس نظام پزشکی استان زنجان نیز در این مراسم گفت: در بحث ارزش گذاری خدمات درمانی کشور با مشکل فرهنگی مواجه است و سعی شده با اجرای طرح تحول نظام سلامت رابطه مالی پزشک و بیمار به حداقل برسد.
حسین بابایی افزود: با اجرای این طرح نقش بیمه ها در پرداخت هزینه های درمان پررنگ و همین موضوع نیز موجب کاهش ارتباط مالی بیمار و پزشک شد.
وی یکی از مشکلات کنونی حوزه آموزش پزشکی را گرایش دانشجویان پزشکی به رشته های لوکس برشمرد و این موضوع را معضلی برای جامعه پزشکی کشور خواند.
بابایی زنجان را دارای رتبه نخست نظارت بر خدمات پزشکی و کمترین میزان تخلف گزارش شده عنوان کرد و گزارش تخلف دریافت شده در زمینه دریافت خارج از تعرفه در این استان را انگشت شمار برشمرد.
رییس نظام پزشکی استان زنجان گفت: هم اکنون زنجان یکی از استان های نظیف و پاک کشور در حوزه خدمات درمانی محسوب می شود.
در پایان این مراسم از پزشکان نمونه این استان تجلیل شد.
علوم پزشکی

نوشتهٔ پیشین
۱۴رئیس دانشگاه معرفی شدند/ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجویان نمونه
نوشتهٔ بعدی
امکان تحصیل اتباع خارجی در دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی فراهم شد

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!