آمادگی پذیرش دکتری حرفه‌ای شنوایی شناسی در دانشگاه‌ها وجود دارد

دکتری

سعید ملایری، نایب رئیس انجمن شنوایی شناسی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص برگزاری دوره دکتری حرفه‌ای رشته شنوایی شناسی اظهار کرد: دانشگاه‌های تهران در خصوص برگزاری دوره دکتری حرفه‌ای اقدام کرده‌اند و این مسئله در چهار دانشگاه تهران دنبال می‌شود. در این میان دانشگاه تهران موضوع برگزاری دکتری حرفه‌ای شنوایی شناسی را با جدیت دنبال می‌کند.

وی افزود: دانشگاه‌های تهران ، محتوای درسی دوره دکتری حرفه‌ای شنوایی شناسی را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده‌اند و این دانشگاه‌ها آمادگی پذیرش دانشجو در این مقطع را دارند. انجمن شنوایی شناسی نیز موافقت خود را با برگزاری دوره دکتری حرفه‌ای این رشته اعلام کرده است.

نایب رئیس انجمن شنوایی شناسی با اشاره به وضعیت پذیرش دانشجو در رشته شنوایی شناسی تصریح کرد: تناسبی میان فارغ‌التحصیلان رشته شنوایی شناسی و نیاز کشور وجود ندارد. این تعداد بیش از نیاز کشور است و انجمن شنوایی شناسی نیز این موضوع را با بورد تخصصی این رشته در میان گذاشت و این مسئله در بورد ما منعکس شده است.

گفتنی است، تناسبی میان تعداد پذیرش دانشجو در رشته شنوایی شناسی با نیاز جامعه وجود ندارد در چند سال آینده نیز با افزایش این مسئله روبرو خواهیم بود. متخصصین رشته شنوایی شناسی بیش از نیاز واقعی جامعه خواهد بود.

همچنین فارغ‌التحصیلانی در مقطع دکتری رشته شنوایی شناسی هستند که دانشگاه‌ها نمی‌توانند، تمام این افراد را به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه جذب کنند این افراد در دوره‌ دکترای خود تعداد زیادی واحد پایان نامه می‌گذارنند و این افراد به نوعی پژوهش محور بار می‌آیند.

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
دفترچه رشته‌های بدون کنکور ۹۴ فردا منتشر می‌شود/ ثبت نام از ۵ مرداد ماه
نوشتهٔ بعدی
پذیرش ۲۰درصد نخبگان بدون آزمون دکتری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!