تشکیل کمیته پیگیری روند معدل برای جلوگیری از مشروطی دانشجویان

کنکوران

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محسن کلانتر در نشستی خبری عنوان کرد: اکنون دو سالی می شود که در حال تقویت ممتازین هستم چراکه در حوزه های پژوهشی نیاز به این افراد داریم و ممتازین بازوهای تقویتی برای پروژه های دانشگاهی هستند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد ممتازین در دانشگاه علم و صنعت گفت: این ستاد یک سال و ۹ ماه است که در جهت ورود ممتازین دانشگاه ها به مقاطع بالاتر تحصیلی تلاش می کند.

به گفته وی: در واقع دایره فعالیت ستاد ممتازین، ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی است تا بتوانند به راحتی به ادامه تحصیل بپردازند.

کلانتر با اشاره به حمایت های مالی از ممتازین دانشگاهی افزود: برای این موضوع با بنیاد ملی نخبگان مذاکراتی داشته ایم و به نتیجه رسیدیم تا جوایز آموزش یاری، پژوهش یاری، فن یاری و حمایت های فرهنگی به ممتازین دانشگاهی ارائه شود.

وی ادامه داد: ۲۵ نخبه در مقطع کارشناسی، ۳۰ نخبه در مقطع ارشد و ۴۰ نخبه در مقطع دکترا داریم که اکنون این تعداد در فاز اول حمایتی هستند.

به گفته کلانتر اکنون در حال تعامل با بنیاد ملی نخبگان هستیم تا بتوانیم از پتانسیل آموزش دیده های علمی دانشگاه ها در طرح سربازی بهره بگیریم. ستاد کل نیروهای مسلح باید این افراد را تائید و مشخص کنند که در کدام یک از مراکز تحقیقاتی مشغول شوند.

کلانتر در خصوص برنامه های دانشگاه در جهت توسعه رشته های کاربردی گفت: بنا داریم تا رشته هایی که با فناوری مرتبط است را گسترش دهیم. اکنون در حال پیگیری و تعامل با وزارت علوم هستیم تا رشته های کاربردی در پردیس دانشگاه گسترش یابد.

وی افزود: در این دانشگاه دانشجوی مجازی دکتری نیز پذیرش می شود.

وی گفت: روند آموزشی این دانشگاه در جهت کاهش آمار مشروطی در مقاطع مختلف به ویژه در مقطع کارشناسی است که در این راستا کمیته کارگروه پیگیری روند معدل دانشجویان را تشکیل دادیم. دانشجویان به لحاظ مشکلات پایه ای و یا عاطفی در برخی از دروس مشروط می شوند. از این رو تدابیری برای کاهش تعداد مشروطی های دانشگاه اندیشیده ایم.

وی افزود: برگزاری کلاس های جبرانی در مقاطع کارشناسی و فعال سازی استاد مشاور برای ارائه مشاوره به دانشجویان از جمله کارهایی است که برای کاهش آمار مشروطی در دانشگاه انجام شده است. همچنین مرکز مشاوره دانشگاه به این دانشجویان مشروطی در زمینه های مختلف مشاوره می دهد تا به دانشجویان کمک کند و از این طریق آمار مشروطی کاهش یابد.

به گفته وی اکنون این دانشگاه دارای ۴۲۵ عضو هیات علمی فعال، نزدیک به ۴هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۷هزار دانشجو در مقطع ارشد است.

وی اظهار داشت: اخیراً یک هیات ۲۰ نفره از دانشگاه های آلمان برای تعاملات بیشتر به بازدید دانشگاه آمدند.

نوشتهٔ پیشین
جزئیات آزمون انتقال دانشجویان ایرانی خارج در ۳ رشته پزشکی
نوشتهٔ بعدی
اطلاعیه آزمون استخدامی فرهنگیان در چند روز آینده منتشر می‌شود/ در انتظار تعیین ضوابط از سوی آموزش و پرورش هستیم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!