پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها بر اساس نیاز مناطق صورت گیرد

کنکوران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، سعید شبستری خیابانی، عصر امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه‌های آذربایجان شرقی که با حضور وزیر علوم برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های مختلف دانشگاه‌های استان اظهار داشت: وجود بیش از چهار هزار نفری اعضای هیات علمی، ۲۴۰ هزار دانشجو دانشگاه‌های استان، پارک علم و فناوری و به ویژه وجود منطقه ویژه علم و فناوری در استان آذربایجان شرقی این استان را یکی به عنوان یکی از مناطق و قطب تولید علم و فناوری در کشور تبدیل کرده است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته رکود علمی در این استان حاکم بوده است، تصریح کرد: این روند اخیرا با تلاش دانشگاه‌های این استان از جمله دانشگاه‌های تبریز و علوم پزشکی تبریز، پارک علم و فناوری و … رو به بهبودی است، ولی برای رسیدن به جایگاه دانشگاه‌های ایده آل فاصله است که به یقین با برنامه ریزی درست و تلاش جهادی دانشگاهیان این استان می‌توان به آن جایگاه واقعی رسید.
وی با بیان اینکه در حال حاضر از نظر فعالیت‌های سیاسی در هیچ یک از دانشگاه‌های استان مشکل خاصی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هم اکنون همه تشکل‌های دانشجویی به صورت قانونمند و نظام‌مند به فعالیت خویش مشغولند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، توجه و رسیدگی به وضعیت اشتغال و بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، در این استان را مثل سایر استان‌های کشورمان ضروری دانست و اضافه کرد: این روزها تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در جامعه زیاد شده، که باید فکر اساسی برای اشتغال آنها اندیشه شود و در این راستا نیز با توجه به نیاز جامعه و منطقه دانشجو پذیرفته شود.
دکتر شبستری، در خاتمه موضوع زمین خواری دانشگاه‌های استان و به ویژه دانشگاه تبریز را از دیگر چالش‌ها اصلی جوامع دانشگاهی این استان برشمرد و اضافه کرد: در این خصوص نیز وزارت علوم به کمک قوه قضائیه می‌تواند جلوی این زمین خواران را بگیرد تا در آینده برای این دانشگاه‌ها مشکلاتی ایجاد نشود.
به گزارش تسنیم، در این جلسه همچنین جمعی از رؤسای دانشگاه‌های استان و تنی چند از اساتید دانشگاهی به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها

نوشتهٔ پیشین
میزان تخلف داوطلبان در کنکور ارشد دانشگاه آزاد / محرومیت برای آوردن موبایل
نوشتهٔ بعدی
کاهش ۱۵ درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!