رشته‌های ریاضی مرتبط با صنعت در دانشگاه محقق اردبیلی دایر می‌شود

کنکوران

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش لطیفی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه اعضای هیئت علمی این دانشکده با بیان اینکه دانشکده ریاضی این دانشگاه از دانشکده های پیشرو در توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی است، تصریح کرد: در نظر داریم دو رشته ریاضی مرتبط با صنعت شامل ریاضی مالی و زیستی را در دانشکده راه اندازی کنیم.

وی با تاکید به توسعه رشته های دانشگاهی متناسب با نیاز بازار کار و جامعه تاکید کرد و افزود: دانشکده ریاضی توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی خود را با توجه به این سیاست تداوم خواهد بخشید.

رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه محقق اردبیلی به اشتغال به تحصیل هزار دانشجو در این دانشکده و فارغ التحصیلی ۷۰ نفر بر اساس آخرین آمار احصا شده اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جاری ۱۵ دانشجوی دکتری پذیرش خواهند شد.

به گفته لطیفی برای دانشجویان دکتری تسهیلاتی از جمله دریافت حق التدریس برای برگزاری کلاس های حل تمرین، کار دانشجویی، برگزاری کلاس های المپیاد و مشارکت در پروژه های تحقیقاتی پیش بینی شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه این دانشکده نیازمند افزایش فضای فیزیکی است، اضافه کرد: با توجه به استقرار اساتید دانشگاه در اتاق های کوچک افزایش فضای فیزیکی می تواند در بهبود کیفی پروژه های تحقیقاتی موثر باشد.

رئیس دانشکده علوم ریاضی افزود: در این دانشکده رشته های آنالیز، هندسه و جبر در مقطع دکتری، رشته های محاسبات نرم، آنالیز، جبر، هندسه، جبر و آنالیز عددی در کارشناسی ارشد و رشته های آمار، ریاضی و علوم کامپیوتر در کارشناسی دایر است.

نوشتهٔ پیشین
نتایج آزمون دستیاری پزشکی این هفته اعلام می‌شود
نوشتهٔ بعدی
بخشش ۵۰ درصدی برای دانش‌آموختگان بدهکار به صندوق رفاه دانشجویان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp