هدف دانشگاه صنعتی سهند قرار گرفتن در میان پنج دانشگاه صنعتی برتر است

کنکوران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، رسول آذری خسروشاهی در یازدهمین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان و بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی سهند اظهار کرد: دانشگاه صنعتی سهند برای تربیت جوانان متخصص در حوزه های مختلف صنعتی کشور تاسیس شد و در این مدت، بیش از ۶۵۰۰ دانش‌آموخته تقدیم جامعه اسلامی کرده که جزو افتخارات نظام در بخش علمی به شمار می رود.

وی افزود: دستاوردهای دانشگاه صنعتی سهند در حوزه های پژوهشی، فرهنگی و غیره، قابل توجه است که کسب رتبه برتر در جشنواره های مختلف، ایجاد زیرساخت های پژوهشی، آموزش اصول کارآفرینی، ایجاد مراکز نوآوری، از افتخارات این دانشگاه به شمار می رود.

وی گفت: این دانشگاه در ارتقای فضای فرهنگی و اخلاق جامعه، رشد فرهنگی و تربیت جوانان علاقمند و مسئول در قبال دین و جامعه، سهم بسزایی داشته است.

آذری خسروشاهی بیان کرد: دانشگاه سهند، هشت دانشکده مهندسی دارد و از امسال نیز دانشکده های مهندسی نفت و گاز و دانشکده مهندسی پزشکی در این دانشگاه تاسیس می شود که بیشتر این رشته ها، بر اساس نیازهای کشور، به ویژه نیازهای صنعتی شمال‌غرب فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: دانشگاه صنعتی سهند توجه ویژه ای به تربیت انسان های کارآمد، حفظ محیط زیست، بهبود فناوری های منطقه و مشارکت در برنامه های توسعه منطقه دارد و توجه به فراخوان های جهاد علمی، نقشه جامع علمی کشور و رعایت اصول اقتصاد مقاومتی، سرلوحه کار این دانشگاه است.

وی تاکید کرد: این دانشگاه اقدام به تدوین سند چشم‌انداز توسعه کرده که بر اساس این سند، دانشگاه صنعتی سهند در سال ۱۴۰۴، در بین پنج رده برتر دانشگاه های صنعتی کشور قرار می گیرد.

سرپرست دانشگاه صنعتی سهند تاکید کرد: توسعه پایدار دانشگاه و اعتلای هر چه بیشتر آن، نیازمند یاری همگان، به ویژه دانش‌آموختگان است.

در پایان این همایش، مراسم اهدای جایزه دوسالانه دکتر کی‌نژاد، موسس دانشگاه صنعتی سهند، به دانشجوی نخبه و منتخب و فارغ التحصیلان دانشگاه انجام شد.

نوشتهٔ پیشین
اعلام زمان ثبت نام دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه علم و صنعت
نوشتهٔ بعدی
پذیرش بیش از ۷۰۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی لرستان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp