هجدهمین کنگره شیمی ایران در دانشگاه سمنان آغاز شد

کنکوران

دبیر هجدهمین کنگره شیمی ایران در آئین افتتاحیه این کنگره سه روزه گفت: ۸۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره رسیده بود که ۶۷۷ مقاله پذیرش شد که ۶۵ مقاله برای ارایه به صورت سخنرانی و ۶۱۲ مقاله برای ارایه به شکل پوستر در سه روز برگزاری این کنگره انتخاب شدند.
علیرضا اصغری همچنین از برگزاری ۶ کارگاه آموزشی در قالب هجدهمین کنگره شیمی ایران در دانشگاه سمنان خبر داد و تصریح کرد: این کنگره در هفت محور شیمی آلی، تجزیه، فیزیک، معدنی، صنعتی، نانوشیمی و آموزش شیمی برگزار می شود .
دبیر هجدهمین کنگره شیمی ایران، ارتقای سطح علمی و فکری پژوهشگران و ایجاد محیط مناسب برای برقراری ارتباط علمی و تبادل تجریبات محققان و پژوهشگران این رشته را از اهداف برگزاری کنگره شیمی ایران در دانشگاه سمنان عنوان کرد .
قائم مقام رئیس دانشگاه سمنان نیز در این آئین گفت: با توجه به تحصیل بیش از هزار و ۲۰۰ دانشجوی شیمی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاههای استان سمنان، این استان قابلیت تبدیل شدن به قطب شیمی کشور را دارد .
علی حقیقی اصل همچنین از آمادگی دانشگاه سمنان برای ایجاد دفتر انجمن شیمی شرق کشور در این دانشگاه خبر داد .
وی با بیان اینکه اکنون ۲۰ مجله تخصصی در رشته های مختلف در دانشگاه سمنان منتشر می شود، ادامه داد: از این تعداد ۱۲ مجله دارای اعتبار علمی پژوهشی و علمی ترویجی هستند و این دانشگاه آمادگی دارد به کمک انجمن شیمی ایران، مجلات تخصصی رشته شیمی را منتشر کند .
هجدهمین کنگره شیمی ایران هشتم تا دهم شهریور در دانشکده شیمی دانشگاه سمنان برگزار می شود .
پروفسور محمدعلی زلفی گل، دبیر انجمن شیمی ایران و پروفسور عیسی یاوری از دانشمندان برجسته شیمی ایران به همراه جمعی از استادان، دانشجویان و پژوهشگران گرایش های مختلف علم شیمی در هجدهمین کنگره شیمی ایران حضور دارند .
۱۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه سمنان در ۲۵۶ رشته گرایش شامل ۷۶ رشته گرایش دکتری، ۱۰۸ رشته کارشناسی ارشد، ۷۰ رشته کارشناسی و دو رشته کاردانی تحصیل می کنند .

نوشتهٔ پیشین
پنجمین شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد شهرضا راه اندازی شد
نوشتهٔ بعدی
کلنگ دانشکده ریاضی دانشگاه ولیعصر رفسنجان به‌زمین زده شد

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp