دکتری ژنتیک پزشکی چند سال است؟

149
دکتری ژنتیک پزشکی چند سال است؟Reviewed by تحریریه کنکوران on Dec 15Rating: 4.0توضیح در مورد طول مدت دوره دکتری ژنتیک پزشکی خیلی از دوستان سوالشون این هست " دکتری ژنتیک پزشکی چند سال است؟ " برای جواب به این سوال این مطلب رو آماده کردیم خدمت شما.

خیلی از دوستان سوالشون این هست ” دکتری ژنتیک پزشکی چند سال است؟ ” برای جواب به این سوال این مطلب رو آماده کردیم خدمت شما.

دکتری ژنتیک پزشکی چند سال است؟

رشته ژنتیک پزشکی شاخه ای از پزشکی محسوب می شود که شامل تشخیص و مدیریت اختلالات ارثی است. ژنتیک پزشکی از ژنتیک انسانی و ژنتیک مولکولی متفاوت است؛ ژنتیک انسانی و ملکولی یک رشته تحقیقات علمی است که گاها می توانند در مورد بیماری های انسان اعمال شوند، در حالی که ژنتیک پزشکی به کاربرد ژنتیک در مراقبت های پزشکی اشاره دارد. به عنوان مثال، تحقیق در مورد علل و توارث اختلالات ژنتیکی در بین ژنتیک انسانی و ژنتیک پزشکی مشترک در نظر گرفته می شود، در حالی که تشخیص، مدیریت و مشاوره با افراد مبتلا به اختلالات ژنتیکی بخشی از ژنتیک پزشکی در نظر گرفته می شود. ژنتیک پزشکی در ایران در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعریف شده است. طول دوره این رشته به طور متوسط ۴ سال است. اگر بخواهیم به طور دقیق تر بررسی کنیم که دکتری ژنتیک پزشکی چند سال است باید به این نکته توجه کنیم که طول این دوره می تواند از ۴ تا ۶ سال متفاوت باشد و علت اصلی آن به زمان اتمام پایان نامه دانشجویان مرتبط است. دوره دکتری ژنتیک پزشکی در خارج از کشور، در اروپا ۳ تا ۵ سال و در امریکا و کانادا به طور معمول ۴ تا ۶ سال می باشد.

مطالب مرتبط:

تدریس ژنتیک پزشکی

مقالات و مطالب مرتبط با ژنتیک پزشکی

کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی در یک نگاه، تعریف، رشته های مجاز، دروس و ضرایب، منابع، زمان آزمون ۹۷-۹۶

منابع مطالعاتی کنکور کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی

کلاس های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی

در پایان به دانشجویانی که تمایل دارند از مباحثی که از ژنتیک پزشکی ایمری در کانال ژنتیک پزشکی متعلق به همین سایت تدریس می شود استفاده کنند پیشنهاد می گردد از طریق این لینک به کانال ژنتیک پزشکی بپیوندند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!