آخرین مهلت ثبت نام در آزمون زبان MHLE وزارت بهداشت مهر ماه

0 175

پنجاه و چهارمین دوره آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت ۱۸ مهرماه برگزار می شود و داوطلبان تا ۱۰ مهرماه فرصت دارند در این آزمون ثبت نام نمایند.

این دوره از آزمون در ۱۵ حوزه به صورت الکترونیک و در ۲ حوزه (اهواز و شیراز) به صورت کاغذیبرگزار میگردد.

کارت ورود به جلسه آزمون از ۱۶ مهرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دسترس است و کارنامه داوطلبان ۲۸ مهرماه در دسترس آنها قرار می گیرد.

آزمون MHLE چیست؟

آزمون  MHLE مخفف  (Ministry of Health Language Exam) می باشد که آزمون عمومی زبان انگلیسی مربوط به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است. این آزمون برای دانشجویانی که متقاضی شرکت در دوره دکتری  PHD و دکترای تخصصی مربوط به رشته های علوم پزشکی  هستند لازم می باشد.

در این آزمون مهارت های مورد بررسی شامل سه بخش می باشد که عبارتند از: Listening , Reading  Grammar

تعداد سوالات و محاسبه نمره

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش پزشکی این آزمون دارای ۱۰۰ پرسش است و در سطح آزمون استاندارد تافل برگزار می شود. سیستم تقسیم بندی سوالات آزمون به این شکل می باشد:

۳۰ سوال درک مطلب شنیداری

۴۰ سوال لغات ، ساختار و دستور زبان

۳۰ سوال درک مطلب نوشتاری است.

زمان پاسخدهی به این آزمون  یک ساعت و بیست و پنج دقیقه در نظر گرفته شده است. یکی از نکات مهم در مورد این آزمون عدم در نظر گیری نمره منفی می باشد ، مگر آن‌ که به یک پرسش دوبار جواب داده شود.

با توجه با افزایش حد نصاب نمره قبولی از ۵۵ به ۶۰ برای کنکور دکترای سال ۹۹ از این فرصت طلایی استفاده کنید تا با خیال راحت برای کنکور آماده شوید

فرصت استثنائی برای کسب نمره قبولی یا افزایش نمره تضمینی با دوره های هدفمند جمع بندی و ارایه نکات کلیدی و تکنیک تست زنی در کمترین زمان با مدرس بسیار مجرب در موسسه کنکوران فراهم آمده است.

نمونه تدریس مجازی دوره MHLE موسسه کنکوران

☎️جهت رزرو و مشاوره: ۰۲۱۶۶۹۰۸۰۶۲
📞۰۹۹۰۳۷۷۵۴۲۳پشتیبانی ۲۴ساعته
@konkoorann
@konkooran_admin
https://t.me/English_Konkooran

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 11 =

error: Content is protected !!