آزمون آزمایشی ژنتیک

اهمیت آزمون آزمایشی ژنتیک : در هر آزمون و آزمایشی افرادی موفق خواهند بود که زحمت و مرارت کشیده اند و با برنامه از ابتدا تا انتهای مسیر را طی کرده اند. اما بسیاری از افراد هستند که با انجام تمام آنچه گفته شد در آزمون ها نتایج مناسبی را کسب نمی کنند و علت اصلی این است که دسته دوم مسیری را به سختی پیموده اند اما نه مسیر صحیح را!

در آزمون های علمی شاید بتوان گفت بسیار مهم تر از زحمت کشیدن شناختن مسیر و زحمت کشیدن در مسیر درست می باشد.

آزمون های آزمایشی یکی از بهترین روش ها جهت تشخیص درست بودن مسیر مطالعات و تصحیح مسیر در صورت اشتباه بودن آن می باشد. شاید بتوان گفت شرکت در آزمون های استاندارد آزمایشی همسنگ با میزان مطالعه داوطلبین کنکور می باشد. البته استاندارد بودن آزمون نکته بسیار مهمی است چه بسا یک آزمون غیر استاندارد می تواند باعث سردرگمی- ایجاد اعتماد به نفس کاذب و یا ایجاد اضطراب و سرخوردگی کاذب بشود.

همیشه برای فردی که می خواهد شروع به مطالعه کنکور نماید (بویژه در مقطع دکتری و ارشد) توصیه می شود سوالات کنکورهای یکی دوسال گذشته را مرور نماید، این کار به فرد در نحوه مطالعه دروس و طی کردن هدفمند مسیر کمک خواهد کرد، همچنین توصیه می شود وقتی دانشجو به یک تسلط نسبی برای یک سرفصل رسید، تست کار کند. تست ایرادات فرد در نحوه مطالعه را برطرف خواهد کرد و دانشجو را در مسیر درست حفظ می کند. در این بین با توجه به تغییر مطالب منابع در سالهای اخیر، و تغییر روند و لحن سوالات، استفاده از تست های کنکورهای قدیمی تر، توصیه نمی شود و بهتر است دانشجویان به تست های کنکورهای گذشته تا 3-4 سال اخیر بسنده کنند. از طرفی با محدود بودن بارم تعداد سوالات کنکور از هر مبحث امکان تسلط پیدا کردن بر مباحث سخت خواهد بود. لذا موسسه کنکوران با ابتکار مدرسین خود به صورت مبحثی تست های تالیفی را در قالب حداقل 16 آزمون مجزا و حداقل 10 آزمون مروری و جامع ارائه نموده است که هرساله بازبینی و به تعداد سوالات افزوده می شود. آزمون های جامع نیز تا حد امکان شبیه سازی شده تا محکی برای دانشجویان شود. بر اساس نظر اساتید کنکوران این سوالات به گونه ای طراحی می شوند که ابتدا تقریبا از تمام مطالب سوال طراحی شود، در درجه دوم سعی شده است تکمیل کننده سوالات کنکورهای گذشته باشد، یعنی سوال یا مبحثی که بارها در کنکور مطرح شده را در تست های تالیفی تکرار نکرده و بیشتر از جاهایی که در آینده احتمال طرح سوال از آنها بیشتر است هدف قرار داده شود و به این صورت در ماه های آخر نزدیک به کنکور به اذعان اغلب دانشجویان، بررسی تست های تالیفی کنکوران در واقع یک مرور کاملی از مطالب مهم خواهد بود. لازم به ذکر است که با توجه به اینکه طراحان سوالات تالیفی کنکوران سابقه چندین ساله پیگیری لحن و ساختار سوالات کنکور را دارند، تعداد قابل توجهی از سوالات کنکور هرساله مشابه سوالات تالیفی موسسه کنکوران است. برای دیدن نظران دانشجویان در مورد جزوات و آزمون موسسه کنکوران اینجا کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر  و ثبت نام در کلاس ها می توانید با شماره های:

 ۶۶۹۰۸۰۶۲-۰۲۱

۰۹۰۲۶۷۰۲۰۵۶

۰۲۱۶۶۵۷۴۱۸۲

۰۹۰۲۷۸۱۰۳۵۷

تماس بگیرید یا اینکه درخواست خود را به

ای دی تلگرام

@SarGene

@Iran_genetic

@konkoorann

 و یا ایمیل

Konkooran@gmail.com

ارسال کنید.

در پایان به دانشجویانی که تمایل دارند از برخی از مباحثی که از ژنتیک پزشکی ایمری در کانال ژنتیک پزشکی متعلق به همین سایت تدریس می شود استفاده کنند پیشنهاد می گردد از طریق این لینک اقدام کنند.
(دکتری ژنتیک پزشکی)

, , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
جزوه های کنکور دکتری ژنتیک پزشکی
نوشتهٔ بعدی
دکتری ژنتیک پزشکی 1402- رشته های مجاز برای شرکت در آزمون دکتری ژنتیک پزشکی

پست های مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • سلام ببخشید ایا این مطلب که نمره زبان برای دکترای ژنتیک به ۶۰ افزایش یافته درسته
    من میتونم با نمره ۵۵ در ازمون امسال شرکت کنم یا باید دوباره امتحان بدم لطفا منو راهنمایی کنید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp