دانشگاه آزاد : برنامه‌ای برای کاهش کارکنان دانشگاه نداریم/ دانشجویان دکتری صاحب اتاق می‌شوند

دکتری

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به ازای هر دانشجو ۱۰ متر مربع فضای دانشگاهی دارد که از این رقم فراتر از نرم‌های بین‌المللی است و در بین مراکز دانشگاهی جایگاه بسیار ممتازی دارد .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سمنان، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران در سمنان، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای بیش از ۱۱ میلیون مترمربع بنا و بیش از ۴۰ میلیون مترمربع محوطه دانشگاهی است.

وی، از وجود یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نمودی از موفقیت فرزندان ایران اسلامی است و از آنجا که این همه دستاورد بدون اتکاء به پول نفت ایجاد شده، مصداقی از اقتصادمقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.

۱۵۰ هزار مترمربع فضای ورزشی در حال ساخت
وی با اشاره به اهمیت توجه به نیازهای دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور بیش از ۶۰۰هزار مترمربع فضای ورزشی و بالغ بر ۲۰۰هزار مترمربع فضای فرهنگی و مذهبی دارد.

هاشمی با اشاره به تداوم رشد و بالندگی این دانشگاه، یادآوری کرد: این دانشگاه هم‌اکنون در سراسر کشور تنها ۱۵۰ هزار مترمربع فضای ورزشی در حال ساخت دارد که با بهره‌برداری از آنها سرانه فضای ورزشی در دانشگاه رشد چشمگیری می‌کند.

دانشجویان دکتری دانشگاه دارای اتاق می‌شوند
معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این پرسش ایسنا که با توجه به کاهش جمعیت دانشجویی ایران در آینده، آیا ساخت و سازها در دانشگاه آزاد با توجه به این مهم، عملیاتی می‌شود، گفت: ما دنبال کیفی‌کردن فضای دانشگاه هستیم. در همین راستا در آینده هر استاد دانشگاه و همچنین هر دو دانشجوی دکتری دارای یک اتاق در دانشگاه باشند.

هاشمی با بیان اینکه هدفگذاری دانشگاه آزاد به سمت تحصیلات تکمیلی است، اضافه کرد: دانشگاه آزاد دغدغه‌ای در خصوص ساخت و سازها ندارد و همه پروژه‌ها متناسب با نیاز دانشگاه و با توجه به چشم‌انداز دانشگاه ساخته می‌شوند.

برنامه‌ای برای کاهش کارکنان نداریم
وی، همچنین در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا در خصوص طرح تجمیع در این دانشگاه گفت: آنچه در یکی از روزنامه ها امروز منتشر شده، به درستی انعکاس نیافته بود. هدف دانشگاه آزاد در خصوص تجمیع نیرو، به هیچ عنوان کاهش تعداد کارکنان دانشگاه آزاد نیست بلکه کاهش تعداد معاونان و مدیران در دانشگاه آزاد است.

هاشمی با بیان اینکه تعداد مدیران در دانشگاه آزاد بسیار بالاست، افزود: همین باعث می‌شود که برنامه‌ها به کندی صورت گیرد لذا برای چابک‌سازی در دانشگاه به دنبال ادغام برخی معاونت‌ها هستیم.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به پرسشی در خصوص امکان جذب دانشجوی خارجی نیز اظهار کرد: در این خصوص نظرات مختلفی وجود دارد برخی معتقدند در دانشگاه‌های ما نباید به زبان غیرفارسی تدریس شود لذا جذب دانشجو تنها محدود می‌شود به کشورهایی نظیر تاجیکستان، افغانستان و بخش‌هایی از اقلیت‌های زبانی در برخی کشورهای همسایه. البته برخی نیز معتقدند می‌توان زمینه تحصیل دانشجویان به دیگر زبان‌ها را هم در دانشگاه فراهم کرد. با این همه اگر به دانشگاه آزاد امکان جذب دانشجوی خارجی داده شود، دانشگاه این ظرفیت را دارد که دانشجویان زیادی را جذب کند.

نوشتهٔ پیشین
عدم اطلاع وزارت علوم و دانشگاه‌ها از خروج نخبگان و دانشجویان
نوشتهٔ بعدی
جزئیات اجرای طرح “استاد مشاور” در دانشگاه علامه طباطبائی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp