دانشگاه آزاد شاهرود در شمار ۱۰۰ دانشگاه برتر ایران قرار گرفت

کنکوران

به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: در آخرین رده بندی گروه تحقیقاتی سایماگو برای سال ۲۰۱۳، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بین یکصد دانشگاه و موسسه آموزش عالی برتر جهان در زمینه فعالیت های پژوهشی و تولید علم قرار گرفته است.

احمد دزیانیان افزود‌: سایماگو سیستمی است که دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی جهان را بر اساس عملکرد پژوهشی در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین‌المللی چاپ می‌شود، ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند.

وی افزود‌: این ارزیابی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ میلادی مقالات علمی دانشمندان و پژوهش‌گران را بر اساس اطلاعات موجود در پایگاه اسکوپوس پردازش کرده است که هفت شاخص برون داد، همکاری بین‌المللی، انتشارات با کیفیت بالا (Q1)‌، تخصص‌، تاثیر نرمال‌سازی شده، نرخ برتری و رهبری علمی‌ مد‌نظر این موسسه تحقیقاتی است که هر کدام تعاریف خاص خود را دارد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در مورد ویژگی‌های مهم رتبه‌بندی جهانی موسسات توسط سایماگو نیز خاطرنشان کرد: اهمیت جهانی و فراگیر داده‌های جامع و سفارشی‌سازی از جمله این ویژگی‌هاست و خصوصیت بارز این رتبه‌بندی این است که برای دست‌یابی به نتایج موثق و شفاف‌، داده‌ها از یکی از بزرگترین پایگاه‌های علمی معتبر جهان یعنی اسکوپوس استخراج شده و تلاش‌های زیادی‌روی پردازش داده‌ها و موسسات صورت می‌پذیرد تا کاملا به واقعیت نزدیک باشد.

رئیس شورای دانشجویی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد‌: در ارزیابی دیگری که توسط سایت معتبر ویکی پدیا منتشر شده و براساس رتبه بندی ۲۰۱۴ مؤسسه سایماگو که برپایه اطلاعات سایت علمی اسکوپوس رتبه بندی صورت گرفته است، رتبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بین ۳۰ واحد دانشگاهی برتر کشور قرار دارد.

دزیانیان این موفقیت را به اساتید‌، کارکنان و دانشجویان این واحد دانشگاهی تبریک گفت و تصریح کرد: با عنایت به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به عنوان بزرگترین واحد دانشگاهی استان سمنان و یکی از واحدهای برتر سطح کشور است، انتظار بر این است که به وضعیت فعلی نیز قانع نبوده ‌و همچنان در سال‌های آتی با سیر صعودی در جهت ارتقای این واحد دانشگاهی تلاش بیشتری صورت گیرد‌.

نوشتهٔ پیشین
بهره برداری از سه طرح عمرانی دانشگاه سمنان در هفته دولت
نوشتهٔ بعدی
اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری دانشگاه الزهرا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp