دانشگاه‌های نسل سوم به دنبال مأموریت‌های کارآفرینانه

کنکوران

دانشگاه‌های نسل سوم :رئیس دانشگاه تفرش با تأکید بر نظام‌مند شدن آموزش عالی کشور، کسب درآمد از بخش آموزش دانشگاهی را نامعقول دانسته و معتقد است درآمد اختصاصی دانشگاه‌های کشور مانند سایر دانشگا‌ه‌های جهان باید از طریق انجام امور پژوهشی، ارتباط بیشتر با بخش صنعت و انجام پروژه‌های مشترک و بالاخره فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان تأمین شود.
دکترفانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی- در اینباره گفت: چنین رویکردی در راستای تحقق ارتباط دانشگاه با صنعت و تولید علم کاربردی عنوان شده، به گونه‌ای که دانشگاه در تأمین منابع و درآمد، دخیل بوده و تامین هزینه دانشگاه به محل‌های درآمدی دیگر واگذار نشود.

دکتر محمد‌قاسم سحاب ضمن مثبت ارزیابی کردن این طرح، تصریح کرد: با مروری بر نسل‌های مختلف دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم که نسل اول دانشگاه‌ها مأموریت آموزشی را تعقیب می‌کردند، نسل دوم مأموریت پژوهشی و تولید علم و نسل سوم نیز علاوه بر مأموریت‌های آموزشی و تولید علم و پژوهش، مأموریت کارآفرینی را دنبال می‌کنند.

رئیس دانشگاه تفرش افزود: این مهم در حال حاضر در اغلب دانشگاه‌های نسل سوم دنیا مورد توجه قرار گرفته و نتایج مثبت و قابل‌ توجهی را در بر داشته است.

وی ادامه داد: این موضوع تأثیری در کاهش شهریه‌ها ندارد و اگر تغییری هم روی دهد در آینده نزدیک قابل مشاهده نخواهد بود، چراکه دانشگاه‌ها با کمبود اعتبارات مواجه هستند و کسب درآمد از این طریق ابتدا جهت رفع کسری اعتبارات و اقدامات توسعه‌ای صرف خواهد شد.

سحاب در ادامه با اشاره به عملکرد دانشگاه تفرش در این حوزه، گفت: طی سنوات گذشته، دانشگاه تفرش در راستای برقراری ارتباط با صنعت و هم‌افزایی و درآمدزایی از این طریق اقدام کرده است.

وی افزود: این مهم در دوره‌های قبلی با ایجاد کلینیک صنعت شروع شده و اینگونه اقدامات براساس دستور وزیر علوم در خصوص توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه، به طور جدی‌تری دنبال خواهد

نوشتهٔ پیشین
زمان مصاحبه ۳ رشته دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد
نوشتهٔ بعدی
توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره آزمون عملی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp