تاثیر ۲۰ درصدی سنوات خدمت مربیان پیش دبستانی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ اعتباری برای دوره آموزشی قبول شدگان آزمون پیش‌بینی نشده بود

کنکوران

وزیر آموزش و پرورش از تاثیر ۲۰ درصدی سنوات خدمت مربیان پیش دبستانی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خبرداد و گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی این است که در هر آزمون استخدامی که در آموزش و پرورش برگزار می شود مربیان پیش دبستانی در اولویت باشند و ما در واقع با افزایش درصد این نمره در آزمون استخدامی این اولویت را برای آنها قائل شدیم.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه گردهمایی شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تمام کارکنان دولت فارغ از نوع رابطه استخدامی، قراردادی یا پیمانی می توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و نحوه محاسبه سنوات خدمت آنها چگونه محسوب می شود اظهار کرد: هر کسی که بخواهد در کشور استخدام شود تابع یکسری مقرراتی است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تعیین می کند؛ شما تصور کنید یک داوطلب استخدام در سن ۴۰ سالگی باشد و به ازای یک سال دوره آموزشی این فرد ۴۱ ساله خواهد شد، اگر ۳۰ سال کار کند در سن ۷۱ سالگی؛ بدیهی است که پس از آن نمی تواند به خوبی خدمات لازم را ارائه دهد به همین منظور باید سقف سنی برای شرکت در آزمون استخدامی در نظر گرفته شود.
وی افزود: به همین منظور برای لیسانس سن ۳۰ سال و برای فوق لیسانس سن ۳۵ سال در نظر گرفته شده است که سن پس از ۳۰ سال بعد از گذراندن یک دوره آموزشی قابل قبول باشد.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص نحوه استخدام مربیان پیش دبستانی در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در رابطه با مربیان پیش دبستانی در آزمون استخدامی که شرایط آن را روی سایت سازمان سنجش و سایت آموزش و پرورش کشور قرار دادیم اولویتی را برای مربیان پیش دبستانی در نظر گرفتیم که به ازای آن هر نمره ای را که کسب کنند متناسب با سنوات خدمت آنها در آموزش و پرورش در سال های گذشته یک درصدی به نمره آزمونشان اضافه شود که سقف این تاثیر را ۲۰ درصد در نظر گرفتیم. در واقع مصوبه مجلس شورای اسلامی نیز همین است که در هر آزمون استخدامی که در آموزش و پرورش برگزار می شود مربیان پیش دبستانی در اولویت باشند و ما بدین وسیله برای آنها این اولویت را قائل شدیم.
فانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برای کاهش سن فرهنگیان حق التدریس و قراردادی چه امتیازی را قائل شدید گفت: ما تابع مقررات استخدامی کشور هستیم. ضابطه استخدامی کشور قانونی است که از سوی سازمان مدیریت اعلام شده و ما آن را رعایت می کنیم. برخی از دوستان فکر می کنند آموزش و پرورش جزیره ای جدا از کشور است اما در واقع آموزش و پرورش بخشی از مجموعه حاکمیت و دولت است و بالتبع ما تابع ضوابط استخدامی کشور هستیم.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه هزینه دوره یک ساله آموزش قبول شدگان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش چگونه دریافت می شود و به چه میزان است عنوان کرد: بخش عمده ای از هزینه ها را خود داوطلبان تقبل می کنند و علت این است که اعتبارات برای این دوره پیش بینی نشده است اما جزئیات آن را وقتی هماهنگی های لازم با بخش های دیگر انجام شد اعلام می کنیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اعلام ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر افزایش آمار استفاده از مواد مخدر در بین دانش آموزان، اضافه کرد: دیشب تلویزیون را نگاه می کردم. آنها باید خود پاسخگوی این گزارش ها باشند. ما با همه نهادهایی که به نحوی با آموزش و پرورش در ارتباط هستند همکاری می کنیم و یکی از سیاست های آموزش و پرورش توسعه مشارکت با همه دستگاه هایی است که می توانند به نحوی به ما کمک کنند و ما از این موضوع استقبال می کنیم اما آمارها را آنطور که اعلام می شود قبول ندارم و امیدوارم با تعاملات بیشتر نارسایی در ارائه اطلاعات به پایان برسد.

نوشتهٔ پیشین
آمادگی بانک ملت برای حمایت از ایده‌ها و طرح های نو دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی
نوشتهٔ بعدی
اولین همایش مسئولان مجله های علمی دانشگاه آزاد اسلامی شهریور ماه برگزار می شود

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp