افزایش بسیار بالای شهریه‌های دانشگاه آزاد درمقطع دکتری

دکتری

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره افزایش نجومی شهریه‌های دانشگاه آزاد درمقطع دکتری، گفت: درحال حاضر شاهد مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در مقاطع دکتری به کشورهای همسایه هستیم اما متاسفانه درجه آموزشی این دانشگاه‌ها از دانشگاه داخلی کشورمان بسیار پایین تر است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از دانشجویان توان پرداخت هزینه‌های سرسام آور مقطع دکتری را ندارند، گفت: در کشوری اسلامی همچون ایران نباید بسیاری از دانشجویان برای نداشتن بودجه کافی از تحصیل باز بمانند.

وی ادامه داد: بسیاری از دانشجویانی که برای تحصیل رهسپار کشورهای همسایه می‌شوند، با مدارک غیر قانونی به کشور بازمی گردند و در تعیین صلاحیت مدرک نیز در داخل با مشکلات بی‌شماری روبرو می‌شوند.

سلیمی با بیان اینکه آزمون‌های کتبی درمقطع دکتری باید با سنجش مدرن آموزشی تعیین شود، خاطرنشان کرد: سیلقه در مصاحبه دکتری نباید در اولویت قرار گیرد.

ارتقای کیفیت در دانشگاه آزاد می تواند از مهاجرت دانشجویان به خارج کشور جلوگیری کند

وی ادامه داد: نگاه دانشگاه آزاد نباید تنها اقتصادی باشند بلکه باید سعی کند با افزایش کیفی موضوعات علمی در این دانشگاه و تعیین هزینه منطقی از مهاجرت دانشجویان به خارج کشور جلوگیری کند.

سلیمی افزود: کاهش انگیزه تحصیل در میان جوانان امر بسیار بحران زا تلقی می‌شود زیرا این امر موجب خواهد شد جوانان ما از علم روز آگاهی کامل نداشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، یادآورشد: توازن اقتصادی در بازار کار باید در اولویت تعیین شهریه در دانشگاه آزاد قرار بگیرد زیرا افزایش شهریه دانشگاه آزاد بدون نگاه کلان به بازار کار نمی تواند هدفمند باشد.

نوشتهٔ پیشین
افزایش ۱۸هزار نفری ظرفیت روزانه دانشگاهها / آمار پذیرش شهریه‌ای
نوشتهٔ بعدی
لیست نهایی پذیرفته شدگان علمی پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری دانشگاه شهید چمران

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!