کسب ۷۵درصد رتبه‌های اول تا دهم کنکور توسط دانش آموزان مدارس سمپاد

کنکور سراسری

به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله نهایی بیست و سومین کنگره قرآن کریم دانش آموزان دختر و پسر مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور از سوم شهریور آغاز شد و تا هشتم شهریور ماه ۹۴ به میزبانی آموزش و پرورش کردستان در سنندج در دو بخش دختران و پسران ادامه دارد.

مراسم اختتاحیه بیست و سومین کنگره قرآن کریم دانش آموزان پسر مدارس استعدادهای درخشان، یادواره وحدت اسلامی در سال همدلی و همزبانی، با حضور دکتر شجاعی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، حجت الاسلام نصرتی رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، دانش آموزان برگزیده مدارس سمپاد، فرهنگیان، مربیان و همه دست اندرکاران در سالن آمفی تئاتر مرکز تیزهوشان سنندج برگزار شد.

حضور بیش از ۴۰۰ دانش آموز در مرحله کشوری کنگره قرآنی مدارس سمپاد

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در مراسم اختتامیه کنگره قرآن کریم دانش آموزان ویژه پسران در سنندج با اشاره به حضور بیش از ۴۰۰ دانش آموز دختر و پسر در مرحله کشوری کنگره قرآنی مدارس استعدادهای درخشان گفت: در این مرحله ۲۰۰ دانش آموز پسر و ۲۰۵ دانش آموز دختر به کنگره نهایی قرآن کریم راه یافته اند.

محمد نستوه اظهارداشت: حضور این تعداد دانش آموز برگزیده از میان ۱۱ هزار دانش آموزی که در مدارس استعدادهای درخشان کشور مشغول به تحصیل هستند، نشان از علاقمندی و شایستگی آنهاست.

وی با بیان اینکه در مرحله استانی کنگره قرآن ۸ هزار و ۳۰۰ نفر شرکت کرده بودند، عنوان کرد: از بین این افراد ۲ هزار و ۶۰۰ نفر برگزیده شدند و به مرحله منطقه ای راه پیدا کردند.

وی با اشاره به برنامه های پرورشی و قرآنی مدارس سمپاد بیان کرد: بعضی از برنامه های این مدارس رقابتی و برخی هم آموزشی و فراگیری است.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ادامه داد: از جمله موفقیت های دانش آموزان مدارس سمپاد می توان به کسب ۷۵درصد رتبه های اول تا دهم کنکور سراسری، معادل ۲۸ نفر از ۳۶ نفر برتر کنکور اشاره کرد که این نشان از کیفیت آموزشی در این مدارس است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم در این مراسم با اشاره به اینکه قرآن کتاب هدایت و شفای دلهاست، گفت: اگر انسان در کنار تلاش علمی دارای ایمان راسخ باشد و با قرآن مانوس شود می تواند به اهداف و رسالت دین مبین اسلام نائل شود.

رشید قربانی با اشاره به ارادت مردم دیندار استان کردستان به قرآن کریم و اهل بیت پیامبر اسلام اظهار داشت: مردم این استان همواره به قرآن و ائمه اطهار عشق می ورزند و به فرموده مقام معظم رهبری کردستان یک استان فرهنگی است و برگزاری این رویداد قرآنی در استان یک اتفاق مبارک است.

وی هدف از برگزاری این کنگره را تجلیل از دانش آموزان برگزیده قرآنی مدارس استعدادهای درخشان خواند و اظهارداشت: دانش آموزان در کنار تحصیل علم و دانش به مباحث دینی، معارف اسلامی و آموزش قرآن نیز بپردازند.

نوشتهٔ پیشین
میزان شهریه دانشجویان انتقال از خارج پژوهشکده مطالعات فرهنگی
نوشتهٔ بعدی
ثبت‌نام دوره‌ی کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی آغاز شد

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
error: Content is protected !!