ایجاد مقطع ارشد مهندسی آب و سازه ‎‎های هیدرولیکی در دانشگاه یزد

شورای گسترش آموزش عالی کشور با ایجاد رشته مهندسی آب و سازه‌های هیدرولیکی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه یزد موافقت کرد.
دکتر “رضا پورحسینی” مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: مهندسی آب و سازه‌های هیدرولیکی یکی از گرایش‌های رشته مهندسی عمران در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری است که امکان اخذ درس و پژوهش در شاخه‌های آب، سازه و ژئوتکنیک را دارد.
وی افزود: دانشجویان با اخذ دروس تئوری و انجام پژوهش‌هایی در زمینه سازه‌هایی که در ارتباط با آب است، دانش فنی و تجربی خویش را در زمینه تحلیل و طراحی این سازه‌ها ارتقا می‌دهند.
پورحسینی ادامه داد: دانشجویان این رشته می‌توانند ضمن اخذ دروس اصلی، دروس اختیاری را از میان دروس اصلی گرایش‌های سازه، خاک، زلزله و محیط زیست انتخاب کنند.
وی تصریح کرد: تعداد واحدهای کارشناسی ارشد این گرایش ۳۲ واحد است که ۲۴ واحد آن دروس تئوری و عملی است، دو واحد سمینار و شش واحد پایان‌نامه است.
به گفته این مسئول، دروس اصلی گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی شامل هیدرولیک پیشرفته، طراحی هیدرولیکی سازه‌ها ، یکی از دروس هیدرودینامیک ، هیدرولیک محاسباتی یا روش اجزای محدود و نیز یکی از دروس سدهای خاکی و بتنی است.
مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه یزد خاطر‌نشان کرد: دانش‌آموختگان این رشته قادر خواهند بود در طراحی، اجرا و نظارت و بهره‌برداری از سازه‌های هیدرولیکی با وزاتخانه‌هایی چون وزارت نیرو، کشاورزی و سازمان‌هایی چون جهادسازندگی، شهرداری‌ها و شرکت‌هایی که در امر طراحی و اجرای سازه‌های هیدرولیک فعالیت دارند، همکاری کنند.
همکاری در طراحی و اجرای طرح‎‎هایی در زمینه‌ی سدسازی، سازه‌های انتقال آب ، شبکه‌های آبرسانی ، بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی، مهندسی رودخانه، سازه‌های دریایی و غیره از زمینه‌های کاری دانش‌آموختگان این گرایش است که پورحسینی به آنها اشاره کرد.
زمان دریافت خبر : یکشنبه ۳۱ام خرداد ۱۳۹۴

نوشتهٔ پیشین
اعتبار ۲ ساله آزمون تخصصی برای داوطلبان دکتری
نوشتهٔ بعدی
فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه الزهرا (س) تمدید شد

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp